Steam | Hry

Steam nabídne herní předplatné. Překvapivě ale nebude od Valve

Již brzy budou moci hráči na Steamu za měsíční poplatek neomezeně přistupovat ke katalogu s několika desítkami her. Nejde však o novou službu Valve (tvůrci Steamu), ale dohodu s Electronic Arts. Toto vydavatelství bude prostřednictvím Steamu nabízet předplatné EA Access, které již najdeme také na Xboxu One a PS4 či v PC variantě pod názvem Origin Access.

Fakticky tedy nejde žádnou velkou novinku, jen prohloubení partnerství mezi donedávna nesmiřitelnými rivaly EA a Valve. Přesné datum spuštění EA Accessu neznáme. Přesnou cenu také ne*. Na konzolích však služba stojí 99 Kč měsíčně či 599 Kč ročně. Origin Access je na tom o fous hůř, protože se za něj platí v eurech, takže EA nemělo důvod ceny „baťovsky zaokrouhlovat“.

*EA na Steamu uvádí konzolové ceny 99 a 599 Kč, avšak na této platformě se v Česku neplatí korunami, ale v eurech. Firma tak evidentně jen okopírovala popisek odjinud.

Co za to?

Členové získají kromě katalogu starších her také předběžný přístup k novým titulům, které si budou moci vyzkoušet na 10 hodin. EA jim bude nadělovat také různé exkluzivní odměny nebo 10% slevu na nákup plných her a DLC.

Ač EA napravilo některé hříchy a na Steamu dodatečně vydalo některé starší hry, velká řada jich stále chybí. Zapomeňte na Fify, většinu dílů Need for Speed atd. Aby toho nebylo málo, skoro u všech her se stejně musí nainstalovat také Origin, takže jej hráči budou mít v PC tak i tak.

Z ekonomického hlediska pak nemá smysl platit stejnou částku za horší službu. Nehledě na to, že na Originu je k dispozici i vyšší tarif Premier, v němž jsou dostupné také čerstvé novinky.

via Neowin

Diskuze (3) Další článek: Bill Gates o COVID-19: pandemii v rozvinutých zemích přemůžeme v roce 2021

Témata článku: Software, Steam, Hry, Předplatné, Xbox One, Electronic ARTS, Premier, Stará hra, Origin Access, Need for Speed, Origin, Access, Valve, Katalog, Česká republika, DLC, EA Access


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj počtu nakažených onemocněním Covid-19 v Česku ** Mapa podle okresů, počty testovaných, přehled podle věku ** Průběžně aktualizované grafy

Marek Lutonský | 153

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 104

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk