Steam | Hry

Steam nabídne herní předplatné. Překvapivě ale nebude od Valve

Již brzy budou moci hráči na Steamu za měsíční poplatek neomezeně přistupovat ke katalogu s několika desítkami her. Nejde však o novou službu Valve (tvůrci Steamu), ale dohodu s Electronic Arts. Toto vydavatelství bude prostřednictvím Steamu nabízet předplatné EA Access, které již najdeme také na Xboxu One a PS4 či v PC variantě pod názvem Origin Access.

Fakticky tedy nejde žádnou velkou novinku, jen prohloubení partnerství mezi donedávna nesmiřitelnými rivaly EA a Valve. Přesné datum spuštění EA Accessu neznáme. Přesnou cenu také ne*. Na konzolích však služba stojí 99 Kč měsíčně či 599 Kč ročně. Origin Access je na tom o fous hůř, protože se za něj platí v eurech, takže EA nemělo důvod ceny „baťovsky zaokrouhlovat“.

*EA na Steamu uvádí konzolové ceny 99 a 599 Kč, avšak na této platformě se v Česku neplatí korunami, ale v eurech. Firma tak evidentně jen okopírovala popisek odjinud.

Co za to?

Členové získají kromě katalogu starších her také předběžný přístup k novým titulům, které si budou moci vyzkoušet na 10 hodin. EA jim bude nadělovat také různé exkluzivní odměny nebo 10% slevu na nákup plných her a DLC.

Ač EA napravilo některé hříchy a na Steamu dodatečně vydalo některé starší hry, velká řada jich stále chybí. Zapomeňte na Fify, většinu dílů Need for Speed atd. Aby toho nebylo málo, skoro u všech her se stejně musí nainstalovat také Origin, takže jej hráči budou mít v PC tak i tak.

Z ekonomického hlediska pak nemá smysl platit stejnou částku za horší službu. Nehledě na to, že na Originu je k dispozici i vyšší tarif Premier, v němž jsou dostupné také čerstvé novinky.

via Neowin

Diskuze (3) Další článek: Bill Gates o COVID-19: pandemii v rozvinutých zemích přemůžeme v roce 2021

Témata článku: Software, Steam, Hry, Předplatné, Xbox One, Electronic Arts, Česká republika, Katalog, Access, Need for Speed, DLC, Origin Access, EA Access, Premier, Valve, Origin, Stará hra

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5