Štavnatý F.O.O.D. a už šestý Computer pro iPad

Interaktivní časopisy pro iPad se rozšiřují o další titul – vedle Computeru a magazínu ForMen si nově můžete číst o dobrotách a kuchařských inspiracích.

V těchto dnech naleznete na App Store už třetí časopis Mladé fronty vydávaný pro platformu Apple iPad. Po Computeru a ForMenu je to časopis F.O.O.D. Model prodeje je stejný: čtečku a ukázkové číslo si můžete ihned stáhnout zdarma. Následně pak měsíčně budou vycházet čísla odpovídající tištěnému vydání – prodávat se budou za 1,59 €, tedy za necelých 40 korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stejně jako ForMen a Computer je i F.O.O.D. zcela uzpůsoben na míru iPadu, není to tedy žádné konvertované PDF. Na báječném displeji iPadu fotografie přímo vybízejí k nakousnutí: k dokonalému zážitku z jídla už chybí jen vůně. Díky interaktivním možnostem iPadových časopisů mohou být fotografie zobrazeny přes celý displej a sám čtenář si vybere, pro která jídla chce zobrazit recept.

V ukázkovém čísle tak najdete úžasné (nejen sladké!) recepty na neméně úžasnou čokoládu, dozvíte se, jak na plátky, řezy a steaky, objevíte nevídané recepty z řepy & spol., ale najdete tu i recenze restaurací včetně návštěvy u šéfkuchaře luxusního hotelu The Augustine, znovuobjevené staré české recepty i tradiční předpisy na období masopustu. Pro pracovité jsou tu dokonalé bezé rohlíčky s přípravou krok po kroku, pro toulavé výlet na Kubu včetně ponoru do tamní rumové kultury i cesta za klasickými francouzskými sladkostmi.

Nová čísla dalších časopisů

Na iPadu také vyšel už šestý Computer. Zájem o něj nás těší, prodeje překonávají původní očekávání. Jen těch reakcí od vás už moc není: to je časopis vážně tak dobrý, že nám nemáte co vytknout? Zcela vážně: potřebovali bychom od vás reakci, co upravit, co vylepšit. Vydávání iPadových časopisů se učíme a sami s některými vlastnostmi nejsme spokojeni. Obavu jsme měli z úplně jinak zpracovaného článku Pitva (úprava proběhla v čísle 5/11) – ale žádná negativní odezva nedorazila, tak snad se článek líbí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 

Poprvé jsme také vyzkoušeli update vydání: Jelikož kvůli mojí dovolené minulý týden měla výroba časopisu poněkud skluz, vydali jsme ve čtvrtek časopis právě s článkem Pitva nedokončeným. Vydání časopisu už jsme nechtěli zdržovat a také jsme chtěli konečně naostro vyzkoušet novou vlastnost čtečky, update článku. Podařilo se, v pátek ráno jsme vydali novou verzi vydání. Kdo si Computer zakoupil do té doby, tomu se doinstaluje "záplata", noví kupující už rovnou stáhnou upravený časopis.

A ještě jedna novinka: časopis ForMen se rozhodl vydat třetí číslo zdarma. Takže stahujte, ve vaší čtečce stačí klepnout na stažení a nebude vás to stát ani cent.

Klepněte pro větší obrázek

Časté otázky a odpovědi

V minulém článku jsme přinesli odpovědi na časté otázky, v této tradici tedy pokračujeme a odpovídáme na další:

Aktualizoval jsem čtečku a teď si musím starší čísla koupit znovu! Co to má znamenat?!

Ne, nemusíte kupovat nic znovu. Pokud klepnete na tlačítko Buy a zadáte heslo svého účtu v App Store, obdržíte obratem zpět informaci o tom, že dané vydání jste už jednou zaplatili a proto jej podruhé platit nebudete. "Zapomenutí" nakoupených čísel je bohužel bug čtečky od Adobe a nic s ním nenaděláme a za nepříjemnosti se omlouváme. Každopádně i nadále platí, že jednou zakoupený obsah je váš navěky a v případě, že jej ze svého iPadu smažete, můžete jej později znovu zdarma stáhnout.

Když si koupím nový iPad 2, budu muset vydání kupovat znovu?

Ne, nebudete kupovat znovu. Platí to samé, co výše. Pokud váš nový iPad spojíte se svým stávajícím účtem na App Store, při opakované koupi vám nebude stržena ani koruna.

Nová verze čtečky mi nabízí update vydání, jeho stažení ale skončí chybou

Další nemilý bug čtečky od Adobe. Bohužel čtečka někomu nabízí stažení updatu pro některá starší čísla. Ta ale nebyla vyrobena v novější verzi nástrojů pro sestavení časopisu, proto stažení updatu skončí chybou. Buď tedy nabídku stažení updatu ignorujte, nebo zvolte archivaci celého vydání a posléze je celé stáhněte znovu. Pro vydání Computeru od čísla 5/11 už update funguje korektně.

Kdy nabídnete předplatné?

Navzdory některým mým příslibům, že to bude do několika dní, se to bohužel ještě protáhne. Na naší straně je již vše nachystáno, dokumentaci máme nastudovánu. Možnost objednat předplatné ale musí nabídnout i čtečka od Adobe a ve verzi, kterou máme k dispozici, tato funkce zatím chybí. Proto nedovedu ani odhadnout, kdy to bude možné.

Kdy bude čtečka automaticky upozorňovat na nová vydání?

Stejná odpověď, jako u předchozí otázky – my jsme připraveni, ale čtečka od Adobe to ještě neumí. Ale s ohledem na to, že celosvětově už řešení od Adobe používá kolem dvou set časopisů, se této funkce určitě dočkáme.

Co bude umět další verze čtečky?

Mohli bychom vám nabídnout už další verzi, ale není v ní nic podstatného (lokalizace do několika jazyků, ale čeština chybí, možnost zvětšovat statickou stránku). Pravděpodobně tedy počkáme, až Adobe uvolní další verzi, ve které něco zajímavého bude. Snad to bude právě Push notifikace a předplatné.

V příštích vydáních, která budou následovat každý měsíc, se pravidelně můžete těšit na novinky z gastronomické i lifestylové scény, na rubriky Doma s oblíbenými recepty, Bedekr s virtuálními návštěvami restaurací, podrobnými informacemi o vínech domácích i zahraničních, kulinárním přehledem a možnostmi ingrediencí, které si vybojovaly známý řád Modré stužky či oblíbenou sekci Cestování za jídlem. Každou rubriku doprovází informativní článek na dané téma, řada tipů a ucelené Know-how. V sekci Cestování za jídlem najdete nejen předpisy na typická jídla dané oblasti či země, ale i řadu cestovatelských postřehů a tipů včetně praktických rad. Patřičný prostor je věnován i portrétům slavných osobností světové i domácí kulinární scény.

Diskuze (9) Další článek: Internet Explorer a Firefox: čtrnáct výkonnostních testů

Témata článku: iPad, Food, Nový Computer, Steak, Statická fotografie, Negativní odezva, Nová sekce, Luxusní verze, Vydání časopisu, Původní očekávání, Zakoupený obsah, Stav, Možnost reakcí, Virtuální návštěva, Update, Šéfkuchař, Luxusní hotel, Tablet apple ipad na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 105

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize