StatBar - všechno pod kontrolou

Pokud chcete mít pod kontrolou snad vše co se ve vašem PC šustne, je pro vás StatBar snad tím nejlepším. V panelu, který si můžete snadno umístit nad klasický "bar" ve Windows můžete sledovat téměř vše: zatížení procesoru, využití paměti i nastavit jednoduché ovládání Winampu.

Je spousta prográmků a utilitek, které vám například zobrazí zatížení procesoru či množství volného místa na jednotlivých discích v přehledné tabulce. Jenže zkuste si je všechny spustit naráz, mít je na očích a ještě něco přitom dělat. Na ploše vám nejspíš nezůstane žádné volné místo. Tento problém nejlepé řeší zdařilý all-in-one program - StatBar.

Klepněte pro větší obrázek

Lišta s informacemi a ovládáním. Po kliknutí se zobrazí obrázek v lepším rozlišení.

Okno programu je velmi podobné panelu Start, čili nezabírá moc místa. Vejde se toho do něj ale dost. Co všechno tedy můžete naráz vidět? Využití pamětí RAM, zatížení procesoru, kontrolky Num Lock, CapsLock a Scroll Lock, dále si můžete na lištu umístit tlačítka na zasouvání/vysouvání vaší CD/DVD mechaniky, kontrolku pro vytáčené připojení k internetu, měřiče přenesených dat, ovládací panel pro Winamp, ovládání hlasitosti, možnost synchronizace času (při připojení na internet), tlačítko pro zobrazení přehledné tabulky informací o vašich pevných discích, u notebooku stav baterií, tlačítka pro ukončení Windows, zobrazení času uplynulého od spuštění Windows a verzi Windows. Zdá se vám to málo?

Klepněte pro větší obrázek

Další nastavení programu.

V programu pak naleznete další výhody: máte možnost měnit skiny, zvolit umístění (nahoru či dolů), možnost aktualizace, a konfigurační centrum. V něm naleznete několik položek, počínaje výběrem zobrazovaných modulů (ne všechny se vám tam zřejmě vejdou a ne všechny využijete), dále hlavní nastavení, kde si můžete navolit zda spouštět program po spuštění Windows, rychlost aktualizace údajů, dokonce i možnost Alpha blendingu (u Win 2000). Dále je zde rozšířené nastavení, které umožňuje absolutní dolazení programu pro náročné uživatele. A pokud jste puntičkáři, můžete si i vybrat odkud se má synchronizovat čas, či jak často se má program pokoušet o synchronizaci.

Suma sumárum, musím zhodnotit program jako velmi zdařilý. Mít vše „na očích“ se může vždycky hodit. Navíc je tento program zcela zdarma. Program vřele doporučuji.

Homepage: http://www.statbar.nl/
Download (593 kB): Živě.cz

Diskuze (5) Další článek: Nová verze Mozilly Firebird 0.6 (Glendale)

Témata článku: Software, Windows, Internet, Volná plocha

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost