StartUp CC - víte co se spustí po naběhnutí Windows?

Pokud se vám zdá, že po naběhnutí Windows se nekontrolovatelně spouští množství programů, a vy nemůžete nic udělat, je tento článek určen právě vám. Dozvíte se hned několik možností jak na to.

Při spouštění Windows se načítá množství dalších programů, které už třeba ani nepotřebujete, ale které stále zabírají v paměti značné místo. Ve většině případů se jedná o programy, které se skryjí jako Tray ikonka vedle času a čekají na vhodný čas. Kupříkladu ICQ, čekající na připojení k Internetu či AVG, detekující viry při práci se soubory či poštou. Pokud chcete mít nad načítanými programy lepší kontrolu a odhalit třeba i ty bez ikonky v liště, pak je tu pro vás několik postupů jak na to.

Jednou z možností, jak omezit nabíhání programů po spuštění PC je nástroj, který je v příslušenství Windows a lze jej spustit z menu Start -> Spustit a zadáním příkazu msconfig. Avšak tento program má omezené možnosti a hlavně není příliš přehledný pro běžné uživatele.

Další možností je program StartUp Control Center. Oproti pomůcce systémové konfigurace nabízí StartUP Control Center mnohem přehlednější zobrazení spouštěných programů, které je rozděleno do stromu a tak přesně víte co je určeno pouze pro uživatele, co je služba pro celé PC apod. Po zvolení některé z položek se vám zobrazí i cesta ke spouštěcímu souboru. Mimo toho máte i možnost mazat některé klíče úplně z registru, což vám pomůcka systémové konfigurace v příslušenství Windows nedovolí.

StartUp Control center nenabízí o mnoho více než Pomůcka systémové konfigurace, ocenit lze pouze přehledné uzpůsobení do stromu a možnost spouštěcí klíče i mazat. Sám však tomuto programu fandím, určitě by se neztratila možnost zálohování či jiné vychytávky, které by se mohly objevit v dalších verzích.

Homepage: http://www.bysoft.se/sureshot/index.html
Download (790 kB): Živě.cz

Diskuze (19) Další článek: Demo Dawn běhá i na grafických kartách od ATI

Témata článku: Windows, Strom, Omezené množství, Startup, Systémový program

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů