Net.Xtreme
18. 7. 2018 • 23:22

"Ačkoli to údajně předpisy Federálního leteckého úřadu (FAA) nevyžadují, piloti BlackFly budou muset úspěšně absolvovat zkoušky pro soukromé piloty letounů a projít školením na tento stroj."
Proč by to nevyžadovaly? Snad leda by to bylo klasifikováno jako ultralight, ale i tak si myslím, že důraz na bezpečnest v leteckém provozu je hlavní překážka rozmachu létajících aut a dost pochybuji, že v blízké budoucnosti budou ve městech nad hlavami lidí poletovat stroje těžké stovky kilogramů, které v případě poruchy nemají kde bezpečně přistát. Už jen vzlety a přistání mimo letiště budou působit problémy.

František  Staněk
18. 7. 2018 • 9:27

Titulek článku (cituji než to změní: "splněný sen o létajícím autě") jako vždy úplně mimo a chybí zásadní informace - jak dlouho se to udrží na to jedno nabití ve vzduchu.Dost mě mrzí vrtule. Už přes 500 let (nákres vrtulníku od da Vinci) známe tento mechanický nesmysl pro vytvoření vztlaku. Za celou tu dobu se nijak vynález nevylepšil. Nemyslím hned na antigravitaci - musí existovat nějaký lepší způsob, než vrtule, která je mechanická, způsobuje rázy, turbulence a je velmi hlučná.Chtělo by to nějaký radikální nápad. Možná se mu přiblížil pan Dyson. Já věřím, že existuje něco mnohem lepšího, než vrtule.

franta321
18. 7. 2018 • 8:45

Létající auto? Co to zas melete? Dyk tomu nejdou složit křídla, nemá to výbavu jakou auto musí mít (světla, blinkry, ABS ...) a na silnici by se to ani nevešlo. Tak sakra jaký "létající auto"?

in2000
18. 7. 2018 • 8:44

jj, co toho podobní vizionáři napovídali třeba o parním stroji ... Třeba jak všichni cestující zemřou, když vlak vjede do tunelu vyšší rychlostí jak 35 km/h, nebo třeba o prvních letadlech a protože na to šílenci kašlali, tak už létá i něco jako A380 pro 800 lidíí. První PC, první telefon, .... a jak se netrefili. 🙂 Samozřejmě, že ne každý podobný projekt se uchytí, ale jako druh dopravy je to další level, který nepochybně čeká obrovský vzestup. Teď to začíná polohračkou, na kterou je potřeba průkaz, ale za deset dvacet let to bude plně autonomní. Jenže bez těchto polohraček nebude ani to lepší, protože někde se musí brát peníze na vývoj.
Je zvláštní, jak lidé mají choutky chtít od prvního produktu v oboru (v tomto případě lidový VTOL) dokonalost. Zřejmě je to tím, že jsou to většinou lidé, kteří buď sami pracují na vývoji něčeho dokonalého a ještě to není dokonalé a nebo nemají páru, co vlastně obnáší vývoj čehokoli. Osobně to vidím na tu druhou skupinu lidí.

JayBee
18. 7. 2018 • 8:23

Dokud neporozumíme gravitaci natolik, že budeme schopni sestavit přístroj, který umí její účinky lokálně blokovat, tak takové pokusy budou jen hračky pro pár nadšenců a jejich většího rozšíření (třeba takového, jakého dosáhli auta) bych se nebál...

jirik66
18. 7. 2018 • 8:22

Tohle bude špatné auto i špatné letadlo. Oč příjemnější zážitek je vychutnat si jízdu v dobrém autě, a pak let v dobrém letadle … 😉

Určitě si přečtěte

Články odjinud