StarOffice si prorazila cestu i k významným assemblerům pécéček

Není to úplně první liga, ale taky ne okresní soutěž: eMachines, Sony a Everex budou předinstalovávat program na své počítače.
Není nutné být velkým guru, aby bylo jasné, jak se dá dosáhnout vysokého tržního podílu s nějakým programem: stačí jej předinstalovat jako implicitní na osobní počítače a pokud produkt není úplně špatný, zvykne si nemalá část laických uživatelů na jeho každodenní používání, aniž by se starala, zda v okolí existuje něco lepšího. Tuto strategii si už vyzkoušela kdejaká softwarová společnost a k praktické dokonalosti ji samozřejmě dotáhl Microsoft.

Nyní jej ve velmi podobném duchu následuje Sun se StarOffice (5.2): snaží se hledat hardwarové partnery, assembléry a výrobce počítačů, kteří by předinstalovali StarOffice na své stroje. Firma zatím neuspěla u největších hráčů na trhu, jako je Compaq, Dell, HP nebo IBM, a to zřejmě z jednoduchého důvodu: všichni jmenovaní jsou současně konkurenty Sunu v serverech i desktopech a když si mají vybírat, tak je pro ně stále výhodnější Microsoft, který jim nekonkuruje, než Sun, se kterým se krvavě rvou o trh serverů. Proto se Sunu v první vlně podařilo urvat několik firem spíše z druhé řady: eMachines, Sony a Everex budou přeinstalovávat StarOffice 5.2 na své stroje, a pro sunovské zákazníky tak bude činit i Gateway. Nicméně žádná z prvních tří firem to nepoužije na všechny své stroje, ale jenom na některé řady.

Diskuze (1) Další článek: Olympus C-3030Z - Technické parametry

Témata článku: , , , , , , , , ,