Technologie | AMD | Grafické karty

Stačí jedno kliknutí a herní výkon se zdvojnásobí. AMD láká na technologii HYPR-RX

AMD na prezentaci nové generace grafických karet zmínil i chystanou novou technologii HYPR-RX, která umožní snadné a rychlé zvýšení výkonu ve hrách. Funkce je určena hlavně pro ty, kteří nechtějí složitě nastavovat a zkoušet efekt jednotlivých moderních funkcí pro zvýšení výkonu a spokojí se s přednastaveným kompletní řešením.

Funkce AMD HYPR-RX bude v počátku kombinovat tři technologie – AMD Radeon Super Resolution, AMD Radeon Boost a AMD Radeon Anti-Lag. Tyto technologie jsou už v ovladačích k dispozici a FSR je již kompatibilní s mnoha hrami.

jkkjk.jpg

AMD HYPR-RX bude všechny tyto technologie zapínat pouhým jedním kliknutím s tím, že se vše nastaví i dle standardizované šablony. Systém bude v první fázi fungovat na FSR 1.0, takže výsledná kvalita nebude tak dobrá jako u přímého nastavení FSR 2.0. Lze ale očekávat, že je to pouze začátek a AMD bude tuto jednoduchou funkci dále vylepšovat pro uživatele, kteří nechtějí nic řešit.

jkkkk.jpg

Díky vše zmíněným technologiím by neměl být problém získat až dvojnásobný výkon, respektive dvakrát více snímků za sekundu i se snížením latence na třetinu. AMD prezentovalo například hru Dying Light 2, kdy se z 90 fps stalo 166 fps a latence se snížila z 30 ms na 11 ms právě pouhým zapnutím této funkce.

kkkl.jpg

Pro AMD je to další mezikrok, kterým musí soupeřit s technologiemi od Nvidie. Zatímco HYPER-RX dorazí v první polovině příštího roku, další generace samotné technologie FSR 3.0, která přinese i umělé dopočítávání snímků (Fluid Motion) a potenciálně další zdvojnásobení výkonu, dorazí „někdy v roce 2023“.

Diskuze (12) Další článek: Steve Jobs před 40 lety poslal dopis. Počítačům od Applu díky tomu dodnes říkáme Mac

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,