SSL certifikát – přínos pro online prodejce

(inzerce) Www stránky jsou základním nástrojem pro obchodování na internetu. Bohužel phishing a online podvody snižují jejich důvěryhodnost. Jak tedy nenaletět podvodníkům?
SSL certifikát – přínos pro online prodejce

Všichni si pamatujeme opakované případy falešného webu jedné z českých bank, na které se přihlásilo mnoho důvěřivých klientů a jejich konto bylo následně zneužito1. Bezpečnost webu musí být hlavním cílem všech online prodejců a poskytovatelů služeb. Silné šifrování a autentizace pomáhají firmám snížit riziko úniku a zneužití informací na minimum. Zároveň musí být web důvěryhodný a návštěvník musí mít možnost ověřit jeho pravost.

Jak se bránit internetovým podvodníkům?

Všem zmiňovaným požadavkům dokáží vyhovět SSL certifikáty, které zajišťují šifrování přenášených dat a zabezpečují komunikaci návštěvníka se serverem. Díky důvěryhodnému vystaviteli a údajům uvedeným v certifikátu slouží SSL certifikáty i pro identifikaci vlastníka webu a jeho autentifikaci.

Certifikát ochrání návštěvníka webu před odposlechem jeho údajů a zabrání phishingovému útoku, kdy se podvodníci snaží uživatele oklamat a navést na jejich falešné webové stránky. Certifikát je nutný pro všechny přihlašovací stránky, kde návštěvník zadává heslo. Pokud se nepřihlásí přes šifrovaný protokol HTTPS s důvěryhodným certifikátem, může jeho přihlašovací údaje kdokoliv nepovolaný snadno odchytit.

Proč je SSL certifikát potřeba

Uživatelé na webových stránkách prodejců zboží a služeb zadávají osobní a platební údaje, které mohou být snadno zneužitelné. Vyžadují proto zabezpečení ze strany provozovatele webu, a absence SSL certifikátu může zákazníky odrazovat. Pokud nebude e-shop  zabezpečený šifrováním komunikace, nikdo na něm nebude platit platební kartou. Majitel tak může přijít o nemalý zisk.

Pokud se podíváme na přední e-shopy v Česku, zabezpečení většinou mají (lze to zjistit po zadání https před URL adresu). Největší aukční portál v ČR má „zelený“ EV certifikát od Thawte. E-shop s největším obratem a logem zeleného mimozemšťana plánuje v nejbližších dnech nasadit SSL EV certifikát od autority GeoTrust. Cena prestižních EV certifikátů s nezaměnitelným symbolem bezpečnosti – zeleným adresním řádkem – není vysoká, cena „za bezpečnost“ se pohybuje od 3.990 Kč/rok. Všechny citlivé informace, které návštěvník s portálem sdílí, jsou díky SSL certifikátu důvěrné a šifrované. Nikdo tak nemůže odposlouchávat, co klient objednává, kde bydlí, čím platí nebo jaké jsou jeho osobní údaje a heslo uživatelského účtu.

Jste-li provozovatelem e-shopu nebo webu poskytujícího služby, rozhodně myslete na zabezpečení webových stránek a svých zákazníků. Bezpečnost je pro uživatele důležitá a stává se konkurenční výhodou. Studie projektu WebTop1002 , hodnotící největší weby v Česku potvrzuje, že zabezpečení e-shopů je často nedostatečné a je velkým rizikem3. Případný bezpečnostní incident dokáže podlomit důvěru zákazníků a může obchod zlikvidovat. Proč by právě váš web měl být takovým případem?

Umožněte uživatelům stránek využití SSL certifikátu na vašem webu. Zvýšíte tím nejen jeho bezpečnost, ale i důvěryhodnost. Bližší informace o SSL certifikátech najdete na www.SSLmarket.cz.

Klepněte pro větší obrázek


Další článek: S převzetím Nokie vzrostl počet zaměstnanců Microsoftu o čtvrtinu

Témata článku: SSL, Přínos, Šifrovaný protokol, Certifikát, Bezpečnostní incident, Thawte, Silné šifrování, Přihlašovací stránka, Český phishing, Prodejce, Online prodej, Důvěryhodný certifikát, Internetový podvodník, Platební údaj, Nemalý zisk, Root


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu