Asus | SSD | Úložiště

SSD už bude vyrábět i Asus. Jeho ROG Strix SQ7 chce oslovit hlavně hráče

SSD už bude vyrábět i Asus. Jeho ROG Strix SQ7 chce oslovit hlavně hráče

Do segmentu SSD se již poměrně pozdě pustí také známý výrobce Asus. V rámci herní značky ROG, pod kterou vyrábí nejen základní desky, ale třeba i monitory, notebooky, nebo myši a další příslušenství, totiž uvede vlastní rychlé SSD.

Asus zatím jen láká na brzké uvedení, chystané SSD by mělo dostat označení ROG Strix SQ7 a půjde o miniaturní model do slotu M.2, který ale bude podporovat rozhraní PCI Express 4.0. Díky tomu lze čekat vysoké rychlosti a pokud bude chtít Asus s tímto SSD uspět třeba i u konzolí PlayStation 5, měl by rychlost čtení mít ideálně přes 5,5 GB/s. Vzhledem k tomu, že už je na trhu dlouho řada modelů s rychlostí 7,4 GB/s, uvidíme, jestli Asus půjde až do maxima.

Klepněte pro větší obrázek

První varianta by měla dorazit až s kapacitou 1 TB a nebude chybět ani jednoduchý tenký pasivní rozvaděč tepla z grafenu, takže se SSD vejde právě i do zmíněné herní konzole PS5.

Samsung 980 1TB, MZ-V8V1T0BW Samsung 980 1TB, MZ-V8V1T0BW
nabízí 52 obchodů za ceny od 2 444 Kč
Srovnat ceny na Živě

Asus zatím láká na tchajwanské mutaci stránek na Facebooku a zatím neprozradil žádné bližší detaily. Oficiální představení lze očekávat 17. května, případně na Computexu, který začne 24. května.

Váš názor Další článek: Záznam zvuku ve Windows 11 získá nový vzhled i funkce. Poslouží i jako jednoduchý editor

Témata článku: Facebook, Asus, Hry, SSD, Úložiště, Herní konzole, PlayStation, Příslušenství, ROG, Myši, Notebook, Základní deska, PCI Express, Rychlost, Herní konzole na Heureka.czRecenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

Recenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

** Hybrid tabletu a čtečky je špičkovým kusem hardwaru. ** Výrazně se omezuje na použití jako zápisníku a čtení. ** Ani u tohoto typu zařízení se nevyhneme předplatnému.

Stanislav Janů
reMarkableE-inkTesty
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky