Asus | SSD | Úložiště

SSD už bude vyrábět i Asus. Jeho ROG Strix SQ7 chce oslovit hlavně hráče

Do segmentu SSD se již poměrně pozdě pustí také známý výrobce Asus. V rámci herní značky ROG, pod kterou vyrábí nejen základní desky, ale třeba i monitory, notebooky, nebo myši a další příslušenství, totiž uvede vlastní rychlé SSD.

Asus zatím jen láká na brzké uvedení, chystané SSD by mělo dostat označení ROG Strix SQ7 a půjde o miniaturní model do slotu M.2, který ale bude podporovat rozhraní PCI Express 4.0. Díky tomu lze čekat vysoké rychlosti a pokud bude chtít Asus s tímto SSD uspět třeba i u konzolí PlayStation 5, měl by rychlost čtení mít ideálně přes 5,5 GB/s. Vzhledem k tomu, že už je na trhu dlouho řada modelů s rychlostí 7,4 GB/s, uvidíme, jestli Asus půjde až do maxima.

Klepněte pro větší obrázek

První varianta by měla dorazit až s kapacitou 1 TB a nebude chybět ani jednoduchý tenký pasivní rozvaděč tepla z grafenu, takže se SSD vejde právě i do zmíněné herní konzole PS5.

Samsung 980 1TB, MZ-V8V1T0BW Samsung 980 1TB, MZ-V8V1T0BW
nabízí 66 obchodů za ceny od 1 192 Kč
Srovnat ceny na Živě

Asus zatím láká na tchajwanské mutaci stránek na Facebooku a zatím neprozradil žádné bližší detaily. Oficiální představení lze očekávat 17. května, případně na Computexu, který začne 24. května.

Váš názor Další článek: Záznam zvuku ve Windows 11 získá nový vzhled i funkce. Poslouží i jako jednoduchý editor

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Facebook, Asus, Herní konzole, SSD, Hry, Úložiště, PlayStation, Příslušenství, ROG, Rychlost, PCI Express, Myši, Základní deska, Notebook, Herní konzole na Heureka.cz