Srpnové aktivity Iomegy se Zipem

Iomega ohlásila novou mechaniku do přenosných počítačů.
Od uvedení na trh mechaniky Zip v provedení ATAPI společnost Iomega si neodpočinula ani o letních měsících, a ač by se to zdálo nemožné, velice se s touto oblíbenou mechanikou dále činní. A nejedná se o aktivity protlačení mechaniky na trh, ale naopak, Iomega si již je se Zipem natolik jista, že pouze vymýšlí, jak její uživatele ještě více potěšit. Ostatně, posuďte sami:

Nová mechanika Zip?

Na poslední čtvrtletí tohoto roku je naplánováno uvedení na trh mechaniky ZipPlus, která má oproti mechanice staré pár vylepšení. Zejména se jedná o funkci AutoDetect, která umožňuje tuto mechaniku připojit jak k paralelnímu portu, tak k řadiči SCSI, přičemž sama rozezná, kam byla připojena a podle toho bude pracovat. Je to další výborný nápad, neboť odpadá tak nutnost používání člunkového (shuttle) kabelu, který používá řada konkurenčních výrobců pro připojení jejich SCSI zařízení k paralelnímu portu (Nomai 540, MO Olympus 230, SyQuest SyJet a další).

Z dalších vylepšení kromě spousty multimediálního softwaru budou mít radost uživatelé Windows 95, neboť v tomto prostředí mechanika ZipPlus slibuje navýšení výkonu při práci s ní o 40 % oproti mechanice staré; navíc využití mechaniky i na cestách by měl zajistit malý přenosný zdroj napětí, který bude obsahovat, a konečně se také dočkáme vypínacího tlačítka. Její předběžná cena je pro domácí (tedy americký) trh stanovena na 199,95 $.

Zip do každého notebooku

je motto vystihující zbývající aktivity společnosti Iomega, neboť speciálně pro mobilní účely ohlásila novou mechaniku určenou právě do přenosných počítačů. Bude mít některé vlastnosti jako mechanika ZipPlus, jako vyšší výkon ve Windows 95, ale hlavně by měla bít více odolná proti otřesům, a šetřit energii usínáním již po jedné minutě nečinnosti. Notebookové řady s mechanikou Zip již ohlásily firmy Chicony, Clevo, Compal, Hitachi, Micron, NEC a Siemens Nixdorf, do půl roku by tak měli učinit i Compaq, IBM a Toshiba, takže je vidno, že se úvodní motto překvapivě vyplňuje.

Užitečný software nesmí chybět

Atraktivitu svých mechanik Iomega zvyšuje přikládaným softwarem, a toho neustále přibývá. Z vlastní produkce se nejzajímavějšími jeví utilita FileFit, která umožňuje pracovat se soubory delšími než 100 MB, tedy těmi, které se nevejdou na jednu disketu. Program RecordIt má, jak již název napovídá, co dočinění se zvukem. S ním by mělo být možno přímo ze Zipu přehrávat až deset hodin hudby CD kvality, a to z jediného média za využití účinné komprese. Že by MPEG-3? Rozhodně však nutno uznat, že Iomega nezahálí v žádné oblasti.

Zip média v barvách duhových

Prvním srpnovým krokem společnosti bylo ohlášení desetikusého balíčku disket Gig-O-Color Zip, a to v pěti různých barvách po dvou kusech - červené, zelené, zlaté, modré a šedé. Uživatelovi by měli pomoci udělat si pořádek ve svých datech ve stylu: modré pracovní, zlaté osobní a zbytek třeba tajný. To, že takové drobnůstky mají uživatelé rádi, už prokázala duhová balení klasických 3,5" disket, sporné však je, od kdy bude pro uživatele výhodné kupovat si celý gigabajt najednou, a to za cenu minimálně 149,95 $, to je jedna disketa Jaz mnohem výhodnější.

Váš názor Další článek: Novell zvěsti odmítá, ale co kdyby přece?

Témata článku: Software, Windows, Akt, Disketa, Starý uživatel, Předběžný název, Giga, Zelené tlačítko, Zip, Moto, Moto 360, Zlatá barva, Výhodný software, Motto


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 59

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači