Srovnávací test telefonů do 5 500 Kč: podrobné výsledky a ukázkové fotky

  • Otestovali jsme osm nejatraktivnějších telefonů s cenou kolem pěti tisíc
  • Zaměřili jsme se na výbavu, výdrž a schopnosti fotoaparátů
  • Velká srovnávací tabulka + detailní slovní hodnocení

Pečlivě jsme vyzkoušeli osm telefonů s cenou kolem pěti tisíc korun a porovnali jsme je mezi sebou. Vybrali jsme kousky, které patří mezi nejprodávanější a zaujmou už jen díky svým technických parametrům. Nyní ovšem odhalíme i to, co vám tabulka s technickou specifikací neukáže – jak telefon fotí, natáčí videa nebo jak dlouho vydrží v běžné praxi. 

Pokud vybíráte mobil v této cenové kategorii, přečtěte si nejdříve předchozí článek, ve kterém shrnujeme, co od takto drahých telefonů můžete čekat a na co si dát pozor. Pokud chcete konkrétní tipy a poznat, který z testovaných telefonů je nejlepší, pokračujte dále – následuje velká srovnávací tabulka s výsledky a také podrobné slovní hodnocení každého modelu. Samozřejmě nechybí ani ukázky fotek z vestavěných fotoaparátů. 

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Testy, Škoda, Android, Samsung, Huawei, Mobilní telefon, Baterie, Nokia, Články z Computeru, Fotoaparát, Xiaomi, Motorola, TCL, Honor, ergonomie, Telefon, Fotka, Foťák, Samsung Galaxy, EMUI, Realme, Redmi Note, MIUI, Xiaomi Redmi Note