Google Stadia | Streamované hraní

Streamování her z Google Stadia začalo fungovat i na mobilních sítích 4G a 5G

Služba pro streamované hraní přes internet Google Stadia konečně dostává funkci, která jí od svého spuštění poměrně výrazně chyběla. Lidé mohou nově hrát i přes mobilní datové sítě, což dosud oficiálně nebylo možné. Jde ale zatím o experiment, takže si možnost musí uživatelé manuálně aktivovat v nastavení. 

Pokud hráči chtěli do této chvíle využívat streamované hraní Google Stadia na svém telefonu, jediná možnost byla Wi-Fi. K mobilnímu připojení se bylo možné dostat jen fíglem, buď kamarád vytvořil na druhém telefonu hotspot a vy jste se k němu připojili, nebo jste přistoupili na tethering a mobilní data z telefonu pak využívali na svém laptopu. 

Vymýšlení způsobů, jak omezení obejít, nyní padá, mobilní data jsou jako možnost připojení již oficiálně povolena v rámci nového testu. Pokud je lidé chtějí využít, stačí zajít do záložky Experimenty a povolit je. Google v oficiálním prohlášení uvádí, že novinka je mířena na 4G a 5G sítě. 

Skutečný smysl pro streamované hraní bude mít až rozmach 5G. Pokud někdo nutně chce hrát na 4G, nejen, že potřebuje ohromný balík dat, který v Česku ještě stále vyjde na více peněz, než bychom byli rádi, ale automaticky musí počítat s tím, že rychlost ani rozlišení nebude z kategorií nejlepších - nic pro zaryté „gamery“. S příchodem 5G se to může změnit, ale ostré nasazení se teprve rozjíždí. Každopádně je dobré, že Google Stadia je na budoucí rozmach připraveno. 

Jen pro doplnění - konkurenční služba Microsoftu xCloud nabízela možnost hraní přes mobilní sítě již od svého spuštění. A také je dobré zmínit, že při využití 4G/5G na mobilu u Google Stadia není možné k hraní použít Stadia Kontroler, lidé jsou odkázáni na virtuální ovladače nebo Bluetooth příslušenství. 

Nicméně služba stále v Česku ani na Slovensku dostupná není a žádné přesné datum o rozšíření na naše trhy neexistuje. K dispozici je jen výhled, že by to mělo být během tohoto roku.

Diskuze (1) Další článek: Sluchátka Logitech G Pro X Wireless se nezpožďují a fungují až na 13 metrů

Témata článku: Microsoft, Google, Internet, Wi-Fi, Slovensko, Hotspot, Google Stadia, Streamované hraní, Česká republika, Project xCloud, DBF, Hraní, Mobilní data, Mobilní síťSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Recenze hry Alfred Hitchcock: Vertigo. Psychologický thriller zaujme více jako film než hra

Recenze hry Alfred Hitchcock: Vertigo. Psychologický thriller zaujme více jako film než hra

Hra na motivy jednoho z nejlepších filmů všech dob rozhodně zaujme příběhem. Po herní stránce však v mnohém strádá. Stojí za to dát jí šanci?

Vojtěch Matušinský
Recenze