Google Stadia | Streamované hraní

Streamování her z Google Stadia začalo fungovat i na mobilních sítích 4G a 5G

Služba pro streamované hraní přes internet Google Stadia konečně dostává funkci, která jí od svého spuštění poměrně výrazně chyběla. Lidé mohou nově hrát i přes mobilní datové sítě, což dosud oficiálně nebylo možné. Jde ale zatím o experiment, takže si možnost musí uživatelé manuálně aktivovat v nastavení. 

Pokud hráči chtěli do této chvíle využívat streamované hraní Google Stadia na svém telefonu, jediná možnost byla Wi-Fi. K mobilnímu připojení se bylo možné dostat jen fíglem, buď kamarád vytvořil na druhém telefonu hotspot a vy jste se k němu připojili, nebo jste přistoupili na tethering a mobilní data z telefonu pak využívali na svém laptopu. 

Vymýšlení způsobů, jak omezení obejít, nyní padá, mobilní data jsou jako možnost připojení již oficiálně povolena v rámci nového testu. Pokud je lidé chtějí využít, stačí zajít do záložky Experimenty a povolit je. Google v oficiálním prohlášení uvádí, že novinka je mířena na 4G a 5G sítě. 

Skutečný smysl pro streamované hraní bude mít až rozmach 5G. Pokud někdo nutně chce hrát na 4G, nejen, že potřebuje ohromný balík dat, který v Česku ještě stále vyjde na více peněz, než bychom byli rádi, ale automaticky musí počítat s tím, že rychlost ani rozlišení nebude z kategorií nejlepších - nic pro zaryté „gamery“. S příchodem 5G se to může změnit, ale ostré nasazení se teprve rozjíždí. Každopádně je dobré, že Google Stadia je na budoucí rozmach připraveno. 

Jen pro doplnění - konkurenční služba Microsoftu xCloud nabízela možnost hraní přes mobilní sítě již od svého spuštění. A také je dobré zmínit, že při využití 4G/5G na mobilu u Google Stadia není možné k hraní použít Stadia Kontroler, lidé jsou odkázáni na virtuální ovladače nebo Bluetooth příslušenství. 

Nicméně služba stále v Česku ani na Slovensku dostupná není a žádné přesné datum o rozšíření na naše trhy neexistuje. K dispozici je jen výhled, že by to mělo být během tohoto roku.

Diskuze (1) Další článek: Sluchátka Logitech G Pro X Wireless se nezpožďují a fungují až na 13 metrů

Témata článku: Microsoft, Google, Internet, Wi-Fi, Google Stadia, Slovensko, Hotspot, Streamované hraní, Hraní, Mobilní data, Mobilní síť, Project xCloud, Česká republika


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11