SQL Saturday Prague

V sobotu 3. prosince se v Praze v kancelářích Microsoftu konala historicky první SQL Saturday Prague. Akce byla vyvrcholením toho, co začalo už v listopadu předešlého roku, kdy jsme se po návratu z PASS Summitu v Seattlu, největší konference orientované na Microsoft data platform, rozhodli založit vlastní českou PASS chapter a rozjeli pravidelné sessiony každý první čtvrtek v měsíci. Tehdy nás bylo jen pět. Po roce je nás na meetupu – platformě, kterou pro organizaci používáme – téměř 400 a číslo roste každým dnem.
SQL Saturday Prague

SQL Saturday je svým způsobem unikátní. Spíkři si sami hradí své letenky i ubytování a na akci přednáší bez nároku na jakýkoliv honorář. Tento jedinečný koncept pomáhá bořit bariéry mezi prezentujícími a “běžnými“ účastníky, jimž k účasti stačí bezplatná registrace. Od prvního dne založení naší komunity nám bylo jasné, že SQL Saturday chceme uspořádat i u nás. Naplnění tohoto snu předcházely návštěvy spřátelených “Saturdays” ve Vídni a v Mnichově, jednání se sponzory, výběr spíkrů, organizace preconf trainingů a desítky dalších menších či větších činností.

Po měsících příprav to v sobotu ráno vypuklo naplno - registrace, káva, šatna, malá snídaně, to vše v nových vymazlených prostorách Microsoftu na Brumlovce (díky za ně!). Program byl opravdu nabitý. Tři přednáškové místnosti, krátké pauzy pro návštěvu sponzorských stánků a networking v lobby. Spíkři a kvalita jejich přednášek rozhodně převýšili všechno, co se okolo SQL Serveru v Čechách a na Slovensku kdy odehrálo.

Podle reakcí zkušenějších účastníků byla naše konference i v mezinárodním kontextu jedna z těch velmi povedených. Ano, celá konference byla kompletně v angličtině a na rozdíl od jiných akcí v našich končinách ji bylo slyšet i v chodbách a kuloárech. A vlastně nejen angličtinu, ale i němčinu, chorvatštinu a další evropské jazyky. Takhle vypadá #sqlfamily!

Program konference byl rozdělen do tří tracků: BI & Analytics, Database a Development a už v průběhu konání akce bylo možné stáhnout většinu materiálů z přednášek přímo na stránkách s programem. V nejbližších dnech navíc budou zveřejněna i videa z přednášek, které se odehrály v místnosti se záznamovým zařízením.

Konference je tedy velmi úspěšně za námi. Začátečnické štěstí při nás stálo po celou dobu. Došlo jen k několika zádrhelům. Jako například když se coby náhrada za jednu ze zrušených session přihlásil Ola Hallengren, jehož maintenance skripty zná snad každý databázový admin. Nebo když nám došla baterie ve fotoaparátu a druhou polovinu akce musel vyfotit někdo jiný – shodou okolností fotograf poloprofesionál. Jedna jediná přednáška se nestihla ve vyhrazeném okně, a protože byla tou úplně poslední, posloužilo zpoždění jako skvělý eskalátor napětí před závěrečným losováním sponzorských i organizátorských cen.

Nakonec i fakt, že jsme se při after párty nevešli do rezervovaného místa ve Zlých časech, nám vlastně zalichotil. Pokud vás zajímá, co se na konferenci dělo, jak se líbila aktivnějším členům a chcete vidět i nějaké fotky z akcí pro spíkry (preconf, afterparty, speakers’ dinner, sightseeing) zabrouzdejte na twitter, který slouží jako jeden z hlavních kanálů SQL komunity. Stačí vyhledat na tweetdecku nebo přímo na twitteru hashtag #sqlsatprague.

Doufáme, že všem účastníkům se konference líbila – aspoň podle výsledků ankety tomu tak opravdu bylo. Nezapomeňte ale, že czechpass.org není jen partička organizující tuto úžasnou megaakci. Každý první čtvrtek v měsíci pořádáme meetup s různými tématy a nebojíme se ani neotřelých formátů - barbecue, openspace, sql run, sql therapy apod. Tak neváhejte a dorazte mezi nás!

Na závěr ještě jednou vřelý dík všem účastníkům, přednášejícím, sponzorům i dobrovolnicím i za první SQL Saturday Prague. Na viděnou na příštím meetupu!

Vybraná videa z akce jsou již k dispozici na YouTube!

Organizátoři SQL Saturday Prague

Články ze série Microsoft TechNet nevytváří redakce Živě.cz, ale partneři programu Microsoft TechNet. Jsou publikovány v rámci mediálního partnerství Živě.cz a společnosti Microsoft.

Témata článku: Speakers, Figures, Grid, After Effects, Priority, Punc, Hlavní kanál, Celá konference, Override, Ubytování, Minor, Lobby, Session, Hashtag, Dark, Accent, List, ANSI, Afterparty, Reference, Light, Maintenance, SQL

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 229

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 24

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje