SQL Anywhere Studio bude i pro Linux

Během tohoto čtvrtletí bychom se měli dočkat uvolnění betaverze sady SQL Anywhere Studio.
Patříte-li mezi příznivce databází a Linuxu, určitě jste si všimli, že loňského podzimu dala společnost Sybase tučňákům zdarma k dispozici svůj Adaptive Server Enterprise (ve verzi 11.0.3.3). Podpora této stále více se rozvíjející platformy nezůstala u jednoho produktu. Uplynuly tři měsíce a během tohoto čtvrtletí bychom se měli dočkat uvolnění betaverze sady SQL Anywhere Studio (určení především pro mobilní systémy; vedle Adaptive Server Anywhere obsahuje vývojové nástroje, zabudována je podpora replikací - bližší popis na firemním webu). Plná verze by měla být k dispozici v druhé polovině letošního roku, ale osobně očekávám, že si Sybase (stejně jako v případě ASE) pospíší a příjemně nás překvapí o něco dříve.

Živě komentuje: Měl jsem možnost (v rámci recenze pro Computer) si SQL Anywhere Studio 6.0 pořádně vyzkoušet a nezbylo mi než konstatovat, že mne tento balík mile překvapil. Za pár tisícovek je toho k dispozici opravdu hodně (včetně CASE nástroje). ASE pro Linux mám doma nainstalovaný (používám jej převážně v kombinaci s PHP) a jsem spokojen také. Myslím si, že "databázové" firmy (stranou nezůstává ani Informix, ani Oracle) zvolily správnou cestu, když se rozhodly Linux podporovat. Pokud by SQL Anywhere Studio pro Linux bylo stejně stabilní jako ASE, domnívám se, že argumentů pro volbu Linuxu opět přibude.

Váš názor Další článek: Microsoft jako namazaný stroj, má další čtvrtletí obrovského růstu i zisku

Témata článku: Mile, Stud, SQL, Lin


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky