Tipy | WordPress

Spusťte Wordpress na svém PC: Jak si připravit web na vlastním počítači

Chcete vytvořit nový web? Připravte jej pohodlně a rychle na svém počítači, a teprve až je hotový, nahrajte jej na živý hosting. Ukážeme, jak takto spustit nejoblíbenější redakční systém Wordpress.

Ačkoli se v následujícím návodu budeme věnovat Wordpressu, stejný systém a postup můžete využít pro libovolné další redakční systémy (Joomla, Drupal, Magento), diskusní fóra (phpBB), e-shop (PrestaShop) či e-learning (Moodle). Mít lokální server se hodí také ve chvíli, kdy se chcete učit programovací jazyky využívané na internetu. Dnes si proto ukážeme, jak takový lokální webový server rozjet.

Webový server na lokálním počítači má ve srovnání s „živým“ hostingem několik výhod:

1. Rychlost: nejste závislí na rychlosti připojení k internetu, době odezvy apod. Stránky se načítají takřka okamžitě, a tak můžete rychleji kontrolovat změny, které provedete. To ve finále ušetří spoustu času.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Internet, Web, Články z Computeru, SSD, Tipy, Hosting, WordPress, Aplikace, UAC, Vědomost, Apache, Joomla, Seznámit, Magenta, Vedomosti, Instalace, Drupal, WoR, MAMP, SVE, Redakční systém, PrestaShop, Počítač, Databáze, Pevné disky SSD na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru