Windows | Programování | Operační systémy

Správce úloh jako přehrávač videa nebo displej pro hru Doom? Stačí mít hodně jader a chytrý program

Když se řekne správce úloh ve Windows, asi znáte záložku se seznamem běžících programů nebo také vytížení jednotlivých prostředků, včetně procesoru a konkrétních jader či vláken. A právě na toto zobrazení se s opravdu zvláštním, ale rozhodně zajímavém nápadem vrhl programátor Max Holt.

Vytvořil totiž program, který dokáže jednotlivá jádra procesoru zatěžovat dle potřeby na konkrétní úrovně. A co s tím? Díky tomuto efektu je schopen využívat zobrazování vytížení jader ve správci úloh pro zobrazení různých věcí.

Jako první se nabízí video. Zde ale narazíte na problém z pohledu rozlišení, protože počítač třeba s osmijádrovým procesorem vám nabídne rozlišení maximálně osmi, respektive případně 16 pixelů, pokud má procesor podporu HyperThreadingu (SMT).

Tvůrce měl ale naštěstí k dispozici 32socketový systém, který obsahoval 28jádrové procesory Intel Xeon. Běžící operační sytém Windows tak měl k dispozici celkem neuvěřitelných 896 procesorových jader, respektive 1792 vláken. A to už je slušné rozlišení pro video:

Programátor ale neskončil jen u videa. Vrhnul se totiž i na hru, kdy do správce pomocí původního programu konvertoval celou obrazovku hry Doomu s tím, že byla hratelná.

A dostalo se dokonce i na legendární a jednoduchý Pong:

Diskuze (8) Další článek: Sledujte, jak se vesmírná loď Starship poprvé dostala do vzduchu. Zatím si poskočila jen 150 m

Témata článku: Windows, Hardware, Programování, Operační systémy, MIT, Doom, Přehrávač, Procesor, Hyperthreading, Úloha, DIS, Jádro, Displej, Správce, Jade, Intel Xeon, Jak, Operační systémy na Heureka.czPodrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

Google ukázal, jak probíhal největší DDoS historie. Za jedinou sekundu musel ustát aktivitu jako Wikipedie za celý den

** Síla DDoS začíná růst exponenciálně a také jejich počty ** Naše internetové štíty je ale zatím dokážou zastavit ** Nejvíce práce má Cloudflare, Google a Microsoft

Jakub Čížek
DDoSInternet
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie