Bezpečnost | Bitwarden | Návody

Správce hesel Bitwarden je zdarma a bez zásadních omezení [NÁVOD]

Jedno ze základních pravidel bezpečnosti (nejen) na internetu říká, že byste pro každou službu měli používat jiné heslo. Jenže kdo si má pamatovat desítky hesel? Odpovědí je Bitwarden.

Existuje nespočet aplikací pro ukládání, generování a správu hesel i dalších citlivých údajů. Ty pokročilejší nabízejí obdobné funkce, jako je například automatické vyplňování přihlašovacích údajů či synchronizace mezi zařízeními prostřednictvím cloudu.

Proč si vybrat Bitwarden? Má otevřený zdrojový kód, což znamená, že kdokoli (kdo tomu rozumí) může zkontrolovat co a jak vlastně dělá. Dalším nesporným kladem je fakt, že jako jednotlivec můžete Bitwarden používat úplně zadarmo, což v segmentu správců hesel zdaleka není pravidlem. A nejde přitom o ořezanou polofunkční verzi, která má sloužit pouze k nalákání na verzi placenou. I verze zdarma obsahuje například důležitou synchronizaci napříč počítačem, telefonem a dalšími zařízeními.

Stranou bychom neměli nechat ani podporu široké škály operačních systémů – klientskou aplikaci můžete nainstalovat na počítače s Windows, Linuxem a macOS i na mobilní telefony s iOS a Androidem. Pokud byste přece jen narazili na zařízení s nepodporovaným systémem, je tu možnost využívat přístup přes webové rozhraní.

Bez účtu to nepůjde

Nutno zmínit riziko související s tím, že svá citlivá data uložíte do cloudu. Z tohoto důvodu je při zakládání účtu vhodné nastavit si mimořádně bezpečné heslo. To znamená, že by mělo být dostatečně dlouhé, mělo by obsahovat velká a malá písmena, číslice a speciální znaky. V budoucnosti to bude jediné heslo, které si budete muset pamatovat.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Internet, Bezpečnost, Články z Computeru, Android, Chrome, Firefox, Bitwarden, Heslo, Návody, Kód, Folders, Tlačítko, Ztratit, Create Account, Přihlášení, My Account, Apple APP store, Google Authenticator, Přihlašovací údaj, Klepnutí, Google Play, Ctrl + Shift + L, Aplikace, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru