Linux | Heslo

Správce hesel 1Password po letech žadonění vyjde i pro Linux

Zdroj: AgileBits
Správce hesel 1Password po letech žadonění vyjde i pro Linux | Zdroj: AgileBits

Jedna z nejslavnějších aplikací pro správu hesel bude konečně dostupná na všech hlavních desktopových platformách. Tvůrci z AgileBits o prázdninách potvrdili, že 1Password vyjde na Linuxu ještě tento rok. Mezitím již vydali několik testovacích sestavení, aby si uživatelé mohli novinky vyzkoušet a pomoci odladit.

Aktuální verze 1Password Development Preview 0.8.4 by měla být dostupná v repozitářích Ubuntu, Debianu, Fedory, CentOS a RHEL, k dispozici je také jako univerzální AppImage pro ostatní distribuce.

Všechny základní funkce jsou již na palubě. Aplikace podporuje více účtů i více trezorů, lze ji zamykat pomocí biometrie i TOTP klíčů, umí generovat bezpečná hesla (a kontroluje sílu stávajících), podporuje klávesové zkratky, je plně propojena se systémovou schránkou a nabízí také tmavý režim.

1Password stojí 3 dolary měsíčně, za to nabízí ještě 1GB cloudové úložiště a e-mailovou podporu. Kromě Windows, macOS a Linuxu má také aplikace pro Chrome OS, Android, iOS a také rozšíření pro prohlížeče.

Klepněte pro větší obrázek
1Password pro Linux

Na Linuxu jsou ale i další správci hesel jako open source KeePass nebo Bitwarden, ale také placené služby LastPass (lze bez větších omezení používat zdarma) či Enpass.

Diskuze (8) Další článek: Flying-V: V experimentálním tryskovém dopravním letounu by pasažéři seděli v křídlech

Témata článku: Windows, Software, Linux, Bezpečnost, macOS, Android, Heslo, Ubuntu, Fedora, Chrome OS, Debian, LastPass, AgileBits, KeePass, AppImage, BitWarden, RHEL, Správce, AplikaceRecenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty
S nákupem herních studií jsme rozhodně neskončili, říká Phil Spencer

S nákupem herních studií jsme rozhodně neskončili, říká Phil Spencer

Seznam studií pod taktovkou Microsoftu ještě poroste.

Michal Maliarov
MicrosoftByznys
Activision v návaznosti na obvinění z obtěžování propustil již 20 zaměstnanců
Michal Maliarov
Activision BlizzardBezpečnost
Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

** Vyrobil jsem si ISO obraz Windows 11 ARM ** Pomocí projektu WoR jsem ho nainstaloval na SSD ** A to pak připojil k maličkému Raspberry Pi 4 za tisícovku!

Jakub Čížek
Windows 11Raspberry Pi