Spotify

Spotify testuje novou záložku s videi. Jako by z oka vypadla TikToku

Foto: Spotify
Spotify testuje novou záložku s videi. Jako by z oka vypadla TikToku | Foto: Spotify

Krátká videa z TikToku už stihla okopírovat celá řada internetových služeb, YouTubem počínaje, Netflixem konče a nově se mezi ně přidává i Spotify. Ačkoliv se věnuje primárně hudbě a podcastům, firma ve své aplikaci začala testovat nové tlačítko Discover, pod kterým se nacházejí vertikální videa hudebních klipů. Těmi můžete volně procházet, nebo je přeskakovat.

Tlačítko je umístěné v hlavním panelu v dolní části obrazovky, hned vedle dosavadních ikonek Domů, Hledání a Tvoje knihovna. Jako první na něj upozornil na Twitteru technologický nadšenec Chris Messina, který jej objevil v TestFlight buildu. Jak podotkl, výběr videí připomíná TikTok, všechny záznamy jsou velmi krátké a vertikální, kromě hudebních klipů se mezi nimi nachází i animace obalů hudebních alb.

Když uživatel na video klikne, má možnost si skladbu přehrát celou, přidat si ji mezi oblíbené nebo se o interpretovi, případně celém albu dozvědět více informací. 

Spotify pro server TechCrunch potvrdilo, že funkci testuje, to je však vše, co o ní zatím zveřejnilo. Není tak jasné, podle jakého klíče uživatelům videa zobrazuje, zda si je budou moci někam ukládat či jak rozsáhlý test je. Messina spekuluje, že novinka dost možná vychází ze starší funkce Canvas, která při přehráváni písní nahrazovala obaly alb hudebními klipy. Spotify bylo jejím fanouškem, ale mezi lidmi vyvolávala rozporuplné reakce, nikdy se proto masově nerozšířila.

V každém případě je novinka v souladu s plány firmy udělat ze služby místo, kde člověk najde cokoliv, co se týká hudby a audia. Jen před pár dny do aplikace přibyly například synchronizované texty skladeb a Spotify také začalo koncem léta nabízet nové předplatné zaměřené pouze na podcasty.

Diskuze (3) Další článek: Postavili lunární modul pro misi Apollo. Teď pošlou na Měsíc terénní vozidlo

Témata článku: Spotify, Twitter, Netflix, TikTok, TechCrunch, Klip, Canvas, Videi, Hudba, Záložka, Hudební klipRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami