Spotify | Chromecast | Hudba, filmy, seriály

Spotify se naučilo sdílet hudbu přes Cast z počítače. YouTube Music to stále neumí

Jestliže máte chytré reproduktory či televizor, můžete si povětšinou pouštět hudbu z telefonu i počítače za pomoci protokolu Cast. Ten je zabudovaný v rámci zařízení Google Home či těch s Android TV. Podporu nyní přináší i desktopová verze Spotify.

Protokol Cast od Googlu se stal standardem pro bezdrátové sdílení obsahu nejen na Androidu a umožňuje snadno pustit video či audio obsah na televizoru či reproduktoru, který si následně soubory pro přehrávání stahuje sám. Spotify tuto funkci podporuje na telefonech již velmi dlouho v rámci svého Spotify Connect, na počítačích ale toto spojení nebylo možné vyvolat – pouze ovládat již spuštěné z telefonu.

Klepněte pro větší obrázek 
Ve Spotify již nyní uvidíte dostupná Cast zařízení. (foto: 9to5Google)

To se ale nyní mění a je možné začít pouštět hudbu na dalších zařízeních nejen z aplikace pro Windows, ale i na macOS. Stačí vybrat možnost dostupná zařízení, která ukáže všechny dostupné reproduktory a další zařízení.

Spotify, byť s funkcí přichází značně pozdě, tak předběhlo dokonce i YouTube Music, které funkci Cast na počítačích překvapivě nepodporuje. Google přitom podporu přidal jak do samotného Chromu pro sídlení obsahu celé záložky, tak i do YouTube pro přímé sdílení videa, či starého Play Music.

Novinka je u Spotify dostupná od verze 1.1.38.

Jak funguje posílání obsahu skrze Cast na televizor?

Zdroj: 9to5Google

Diskuze (2) Další článek: Uber se po letech vrací do Brna. Nabídne zde společně s City Taxi službu UberX

Témata článku: Windows, Google, Software, YouTube, Internet, YouTube Music, Chrome, Android, Spotify, Chromecast, Google Home, Hudba, filmy, seriály, HUD, Android TV, Zařízení, Televizor, Spotify Connect, Casta, Play Music, Obsah, Reproduktor, Počítač, HudbaProgramujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost