Hudba, filmy, seriály | Chromecast | Spotify

Spotify se naučilo sdílet hudbu přes Cast z počítače. YouTube Music to stále neumí

Jestliže máte chytré reproduktory či televizor, můžete si povětšinou pouštět hudbu z telefonu i počítače za pomoci protokolu Cast. Ten je zabudovaný v rámci zařízení Google Home či těch s Android TV. Podporu nyní přináší i desktopová verze Spotify.

Protokol Cast od Googlu se stal standardem pro bezdrátové sdílení obsahu nejen na Androidu a umožňuje snadno pustit video či audio obsah na televizoru či reproduktoru, který si následně soubory pro přehrávání stahuje sám. Spotify tuto funkci podporuje na telefonech již velmi dlouho v rámci svého Spotify Connect, na počítačích ale toto spojení nebylo možné vyvolat – pouze ovládat již spuštěné z telefonu.

image.png 
Ve Spotify již nyní uvidíte dostupná Cast zařízení. (foto: 9to5Google)

To se ale nyní mění a je možné začít pouštět hudbu na dalších zařízeních nejen z aplikace pro Windows, ale i na macOS. Stačí vybrat možnost dostupná zařízení, která ukáže všechny dostupné reproduktory a další zařízení.

Spotify, byť s funkcí přichází značně pozdě, tak předběhlo dokonce i YouTube Music, které funkci Cast na počítačích překvapivě nepodporuje. Google přitom podporu přidal jak do samotného Chromu pro sídlení obsahu celé záložky, tak i do YouTube pro přímé sdílení videa, či starého Play Music.

Novinka je u Spotify dostupná od verze 1.1.38.

Jak funguje posílání obsahu skrze Cast na televizor?

Zdroj: 9to5Google

Diskuze (2) Další článek: Uber se po letech vrací do Brna. Nabídne zde společně s City Taxi službu UberX

Témata článku: Google, Software, Windows, Internet, YouTube, YouTube Music, Android, Hudba, filmy, seriály, Chrome, Čas, Chromecast, Spotify, Google Home, HUD, Android TV, Hudba, Obsah, Casta, Část, Reproduktor, Play Music, Počítač, Televizor, Zařízení, Spotify Connect, Software na Heureka.cz