Hudba, filmy, seriály | Spotify

Spotify pomalu otevírá brány. Umožní autorům přímo nahrávat hudbu

Spotify pomalu otevírá brány. Umožní autorům přímo nahrávat hudbu

Autoři, kteří chtějí dostat svou hudbu na Spotify, se musí aktuálně obrátit na některou z agentur, která vše zprostředkuje. To se ale nyní pomalu mění a Spotify začíná umožňovat nezávislým tvůrcům nahrávat svou hudbu přímo na platformu.

Služba na svém blogu poukázala na to, že novinka je prozatím v rámci beta testování dostupná pro několik vybraných tvůrců v rámci USA, v následujících měsících ale plánuje její rozšíření.

Každý z autorů, který novinku využije, bude moci nahrát svou hudbu, doplnit všechny podrobnosti a naplánovat vydání. K dispozici budou i statistiky přehrání a peníze pak Spotify bude automaticky zasílat každý měsíc na účet. Za přímé nahrávání si služba neúčtuje žádný poplatek a tvůrcům je nabízena zcela zdarma.

V případě, že máte o novinku zájem, můžete se u Spotify registrovat a vyčkat na rozšíření i k nám. Do té doby je stále nutné se obracet na některého ze zprostředkovatelů.

Spotify aktuálně roste konkurence i v podobě YouTube Music:

Zdroj: The Verge

Diskuze (4) Další článek: Faraday Future ožil, přímý konkurent Tesly ukázal finální podobu svého elektromobilu FF 91

Témata článku: USA, YouTube, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Předplatné, Rámec, The Verge, Následující měsíc, Tvůrce, Vybraný tvůrce, Hud, Novinka, Rozšíření, Autor, Přímé nahrávání, Nezávislý tvůrce, Poplatek, Přehrání, Prim, Hudba, Beta testování, Verge


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu