Spotify

Spotify má první vlastní hardware. Je to doslova věc do auta

Foto: Spotify
Spotify má první vlastní hardware. Je to doslova věc do auta | Foto: Spotify

Ani Spotify nezůstává pozadu a po Facebooku se stává další firmou, která vykračuje z čistě softwarové říše a přichází s vlastním hardwarem. Firma na svém blogu oznámila, že začíná testovat zařízení k přehrávání hudby ovládané hlasovými povely do auta. Pojmenovala ho jednoduše Car Thing (Věc do auta). 

Zařízení bude mít zatím k dispozici pouze skupina předplatitelů Spotify Premium v USA, kteří si na něm budou moci přehrávat hudbu a podcasty ze Spotify v autě. Hudební služba říká, že časem by se ke Car Thing mohly přidat i Voice Thing a Home Thing, ovšem bez přiblížení, o co by vlastně mělo jít.

Hey, Spotify!

Car Thing má fungovat tak, že se zapojí do autozapalovače a stane se prostředníkem mezi telefonem a autorádiem. Na obě strany se připojí skrze Bluetooth. Výhodou řešení by mělo být hlasové ovládání služby a zobrazení informací u hudbě přímo v interiéru vozidla.

Zařízení je kulaté a má drobný displej, na kterém je vidět, která skladba se právě přehrává, plus má tlačítka na pravé straně pro přepínání playlistů. Aktivuje se vyslovením věty „Hey, Spotify“ a celé ovládání je možné provádět jen skrze hlasové povely. 

Spotify zdůrazňuje, že jde zatím o test a hudební streamovací platforma je stále to nejdůležitější. Hardware je vedlejší projekt a tak to i zůstane. Proto neuvádí, kdy by Car Thing mohl jít do prodeje nebo kolik by mohl stát. Je i možné, že do prodeje nepůjde nikdy.

V oblasti audia do vozidel by nicméně Spotify čelilo velké konkurenci, ať už ze strany chytrých systémů CarPlay nebo Android Auto, anebo podobných zařízení k zapojení typu Echo Auto. 

Diskuze (4) Další článek: Šifrovaný Tor Browser je už i na Androidu. Skryje všechny vaše lumpárny

Témata článku: Hardware, Facebook, USA, Automobily, Spotify, Hudba, filmy, seriály, Android Auto, Bluetooth, Hey, Echo Auto, Hlasový povel, Zařízení, CarPlay, Spotify Premium, Hudba, Povel


Určitě si přečtěte

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

** E-mailové klienty pro desktop jsou stále populární. ** Na výběr je několik možností. ** K dispozici jsou i experimentální aplikace.

Vladislav Kluska | 73

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 136

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 100Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB