Spotify Kids se rozšiřuje. Děti v ní najdou pouze ručně schválenou hudbu

Spotify již od podzimu testuje oddělenou verzi své aplikace pro děti. Spotify Kids nabízí obsah vybíraný přímo pro děti tak, aby neobsahoval nevhodné texty apod. Aplikace má i jednodušší rozhraní a je kompletně bez reklam.

Dětská verze Spotify funguje poměrně jednoduše – vašemu dítěti nainstalujete speciální Spotify Kids, které má upravené rozhraní i nabídku. Aplikace samotná je dostupná zdarma a bez reklam, pro její fungování je ale potřeba mít klasické rodinné předplatné Spotify. Veškerá data dítěte jsou pak dle společnosti kompletně šifrovaná a jediným předaným údajem je jméno či přezdívka.

Služba je oddělená od klasické verze, nelze sem tedy přenést jakýkoliv playlist či celou knihovnu. zato jsou tu ale v nabídce ručně vytvářené playlisty a rádia. Veškerý obsah je navíc schvalován tak, aby byl opravdu vhodný pro děti. S tím souvisí i hlavní výhoda a zároveň nevýhoda aplikace. Na běžném Spotify máte k dispozici na 30 milionů skladeb, zde přibližně 6 tisíc.

Celé rozhraní je zaoblené a velmi barevné. Děti zde mohou jednotlivým skladbám dávat srdíčka a tím si je uložit i pro offline poslech. Starší získají i nejrůznější popové žebříčky a interprety, zde ale nefigurují všechny skladby. Zároveň rodiče nemají možnost povolit některá alba či písničky ručně – vše řídí centrálně Spotify.

Největším omezením prozatím zůstává dostupnost. Aplikace se nyní dostala z Irska i do Austrálie a Velké Británie, další rozšíření by ale mohlo přijít brzy.

Jakou hudební službu si vybrat? Poradíme:

Zdroj: Mashable

Diskuze (5) Další článek: Boeing musí řešit další problém s letouny 737 Max – nefunguje jim kontrolka

Témata článku: Software, Spotify, Reklama, Mobilní aplikace, Velká Británie, Austrálie, Předplatné, Hudba, filmy, seriály, Děti, Rodičovství, Rozhraní, Irsko, Playlist, RUC, Verze, Aplikace, Dítě, Obsah, Skladba


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti