Spotify | Hudba, filmy, seriály

Spotify investuje do podcastů jako o život, vlastní studio se ale rozhodlo zavřít

Když se v uplynulých měsících mluvilo o Spotify, obvykle to bylo v souvislosti s podcasty. Hudební streamovací služba do nich začala investovat skutečně masivně, i je stále více propaguje ve své aplikaci. Firma teď ale učinila krok, který tomuto přístupu minimálně na první pohled odporuje – rozhodla se zavřít své vlastní a úplně první podcastové studio.

Spotify většinou podcasty získává přes partnery, ostatně streamovací služba za tímto účelem jen loni nakoupila několik firem. Ještě než se ale do tohoto investorského kolečka pustila, Spotify zřídilo vlastní podcastové studio jménem Studio 4, které dodávalo obsah kompletně vyprodukovaný přímo společností.

Toto Studio 4 se nyní Spotify rozhodlo uzavřít, jak upozornil server The Verge. Firma k tomu přistoupila navzdory faktu, že podcasty chce i nadále podporovat ve velkém. Zaměstnanci studia proto rozhodnutí nerozumí, podle webu byla řada z nich oznámením překvapená. Někteří lidé dostali výpověď, jiní byli přeřazeni na jinou pozici ve Spotify.

Sama firma odmítla komentovat, proč Studio 4 uzavírá, v interním dokumentu ale uvedla, že se díky této změně bude moci rychleji posouvat dopředu a spolupráce napříč organizací bude efektivnější. Což opět někteří zaměstnanci nepřijali a vzkázali Spotify, že uzavření Studia 4 je pro ně urážlivé. Další lidé pak konstatovali, že streamovací služba dlouhodobě studio používala jako odkladiště projektů, které se nehodily nikam jinam. 

Jaký bude osud podcastů, které zde byly produkovány, zatím není jisté, minimálně jeden z nich – Dissect Podcast – ale na Twitteru uvedl, že zrušen nebude, posluchači mají i nadále na Spotify nacházet nové epizody. 

Diskuze (3) Další článek: Europol dostal příkaz smazat obrovské množství dat. Netýkají se zločinů, ale obyčejných lidí

Témata článku: , , , , , , , , , ,