Už konstrukce, svojí složitostí a nepevností věští smrt. Zafouká vánek, případně menší porucha, a matička Zem zavolá. 🙂 Je až úsměvné, jak dnes chce každý složitě řešit věci, které lze udělat jednoduše a bezpečně v rámci současné, vyzkoušené technologie. Zde se navíc jedná o řešení, pro které čas nedozrál, skutečně použitelnou a bezpečnou akumulaci elektřiny, pro zařízení (stroje) s vysokým odběrem po dlouhou dobu, člověk ještě nezvládl. A dle toho co provádí Panasonic a další firmy, zabývající se touto oblastí, nějaký čas to tak určitě zůstane. Nehledě na to, že NZ není zrovna bezvětrné místo a "ztroskotat" v odlehlé oblasti AU, v podobném "hadroplánu", bez zásob vody = sázka na smrt.
Někde je ale snad potřeba začít, ne? Nebo se to jako třeba za 10let vyzkoumá samo? Mohou najít spoustu inovativních řešení během stavby, která právě sehrají velkou roli v budoucnu. A ano NZ je právě "výhodné" v tom, že je tam obrovská variabilita povětrnostních podmínek, proto takový letoun musí být připraven skoro na všechno.
Ano, až bude technologie jak energii uložit. Pak můžeš klidně začít třeba tím, že zkusmo elektrifikuješ jednu B-52, je jich dost.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.