Intel | AMD | Procesory

Společný procesor AMD a Intelu končí. Podivná spolupráce dlouho nevydržela

V roce 2018 jsme se dočkali nečekaného produktu a partnerství dvou úhlavních nepřátel – AMD a Intelu, kteří společně vytvořili hybridní čip kombinující technologie z obou táborů.

Hybridní čipy Kaby Lake-G kombinovaly v rámci pěti různých modelů čtyřjádrový procesor od Intelu (8. generace Core) a poměrně výkonný a velký integrovaný grafický čip od AMD – Radeon RX Vega M GH/GL. K tomu všemu byla na čipu i rychlá paměť HBM2 s kapacitou 4 GB.

Intel s tímto produktem cílil na minipočítače, které uspokojí i nenáročné hráče, kteří si standardně vystačí s low-endovou samostatnou grafikou. Produkt ale nezaznamenal žádné výjimečné prodeje a celá tato spolupráce byla podivná už od začátku.

Nyní došlo k veřejnému rozvázání spolupráce. Intel ukončil výrobu tohoto čipu a AMD zase ukončilo podporu ze strany grafických ovladačů. Pokud tak máte produkt s tímto čipem, již si nestáhnete ovladače pro Windows 10 s aktualizací 2004 a novější a budete muset doufat v to, že bude vše fungovat tak, jak má.

Intel se ale již vyjádřil, že se snaží prodloužit podporu grafických ovladačů ze strany AMD pro zařízení NUC 8 Extreme.

Diskuze (2) Další článek: Fitbit bude po fitness náramcích a hodinkách vyrábět levné plicní ventilátory pro pacienty s COVID-19

Témata článku: Hardware, Intel, Byznys, AMD, Procesory, Čipy, NUC, Spolupráce, Radeon RX Vega M GH, Ovladač, Produkt, Čip, ProcesorJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy