Společnost produkující software ke kopírování DVD nabízí odměnu

Znáte někoho, kdo nelegálně kopíruje DVD? Přihlaste se o odměnu 10 tisíc dolarů.
Společnost 321 Studios, výrobce programu DVD Copy Plus, nabídla odměnu 10 tisíc dolarů tomu, kdo jí podá tip na osobu, jež tento software používá k nelegálnímu rozmnožování filmů. DVD Copy Plus slouží k vytváření záloh DVD titulů. Motion Picture Association of America (MPAA) tvrdí, že se jedná o nástroj počítačových pirátů.

Podle prezidenta 321 Studios, Roberta Moorea, jde o reakci na prohlášení MPAA tvrdící, že "Moore je zloděj a každý jeho zákazník se stává spolupachatelem". Akce, kterou Moore nazval "Piracy Prevention Program", prý neznamená, že se jeho společnost vzdá hollywoodským studiím a program přestane distribuovat. Jde pouze o projev dobré vůle. Společnost navíc tvrdě odsuzuje softwarové pirátství. "Ačkoliv věříme tomu, že zákazník má právo vyrobit perfektní zálohu svého DVD, která poslouží k osobní potřebě, jsme proti nezákonnému použití našich produktů," říká 321 Studios.

Společnost ze St. Louis chce naopak co nejvíce spolupracovat s Hollywoodem a vládou na prevenci počítačového pirátství. Šéf informačních služeb "třistadvacetjedničky", Mike Woziak, to dokonce označuje za "jednu z hlavních priorit".

Žádné z hollywoodských studií ani MPAA se ke snaze 321 Studios zatím nevyjádřila. Stále tak platí předchozí stav, kdy je společnost žalována o zastavení prodeje svých produktů a finanční odškodnění, které však zatím není vyčísleno.

Akce, která nyní běží už týden je zatím bez výsledků. Na infolinku společnosti dosud žádné udání nepřišlo. Jak Moore řekl médiím - "ani nečeká, že se to někdy změní".

Diskuze (5) Další článek: Další nabídka ADSL od SkyNetu

Témata článku: Software, DVD, Mika, Hollywoodský film, Finanční odškodnění, Kopírování, Copy, Hollywood, Odměna

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů