Společnost produkující software ke kopírování DVD nabízí odměnu

Znáte někoho, kdo nelegálně kopíruje DVD? Přihlaste se o odměnu 10 tisíc dolarů.
Společnost 321 Studios, výrobce programu DVD Copy Plus, nabídla odměnu 10 tisíc dolarů tomu, kdo jí podá tip na osobu, jež tento software používá k nelegálnímu rozmnožování filmů. DVD Copy Plus slouží k vytváření záloh DVD titulů. Motion Picture Association of America (MPAA) tvrdí, že se jedná o nástroj počítačových pirátů.

Podle prezidenta 321 Studios, Roberta Moorea, jde o reakci na prohlášení MPAA tvrdící, že "Moore je zloděj a každý jeho zákazník se stává spolupachatelem". Akce, kterou Moore nazval "Piracy Prevention Program", prý neznamená, že se jeho společnost vzdá hollywoodským studiím a program přestane distribuovat. Jde pouze o projev dobré vůle. Společnost navíc tvrdě odsuzuje softwarové pirátství. "Ačkoliv věříme tomu, že zákazník má právo vyrobit perfektní zálohu svého DVD, která poslouží k osobní potřebě, jsme proti nezákonnému použití našich produktů," říká 321 Studios.

Společnost ze St. Louis chce naopak co nejvíce spolupracovat s Hollywoodem a vládou na prevenci počítačového pirátství. Šéf informačních služeb "třistadvacetjedničky", Mike Woziak, to dokonce označuje za "jednu z hlavních priorit".

Žádné z hollywoodských studií ani MPAA se ke snaze 321 Studios zatím nevyjádřila. Stále tak platí předchozí stav, kdy je společnost žalována o zastavení prodeje svých produktů a finanční odškodnění, které však zatím není vyčísleno.

Akce, která nyní běží už týden je zatím bez výsledků. Na infolinku společnosti dosud žádné udání nepřišlo. Jak Moore řekl médiím - "ani nečeká, že se to někdy změní".

Diskuze (5) Další článek: Další nabídka ADSL od SkyNetu

Témata článku: Software, DVD, Kopírování, Copy, Hollywoodský film, Finanční odškodnění, Odměna, Hollywood, Mika, NAB


Určitě si přečtěte

Galerie: Navštívili jsme Cosmos Discovery. Uvidíte Sojuz, Mir i kokpit raketoplánu

Galerie: Navštívili jsme Cosmos Discovery. Uvidíte Sojuz, Mir i kokpit raketoplánu

** Brno hostí do konce léta unikátní výstavu Cosmos Discovery ** Uvidíte zde celou historii kosmonautiky ** Stovky originálů i detailních maket

Jakub Čížek, Antonín Trčálek | 4

Limitovaná nabídka: Windows 10 Professional za pouhých $11.90

Limitovaná nabídka: Windows 10 Professional za pouhých $11.90

Goodoffer24.com Je nový eshop s licencemi a softwarovými klíči, který nabízí nejlepší ceny a rychlé dodání produktu na e-mail. Kromě licencí pro Windows 10 Pro, nabízí web také řadu špičkových produktů, jako je Xbox Live Gold membership nebo oblíbený titul – PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.

17 tipů, jak se nenechat hacknout

17 tipů, jak se nenechat hacknout

** Přehled nejdůležitějších věcí, které je nutné dodržovat pro digitální bezpečnosti ** Hlavní je používat mozek ** Chraňte soukromé informace

Karel Javůrek | 25

Qualcomm se chlubí, že se mu podařilo téměř nemožné: Vyrobil první mobilní anténu pro 5G

Qualcomm se chlubí, že se mu podařilo téměř nemožné: Vyrobil první mobilní anténu pro 5G

** Za dveřmi je 5G – nová generace mobilních telekomunikací ** Jednou z jeho specialit jsou nové kmitočty, tzv. mmWave ** Jenže signál o mnoha desítkách GHz přináší hromadu překážek

Jakub Čížek | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny