Společnost produkující software ke kopírování DVD nabízí odměnu

Znáte někoho, kdo nelegálně kopíruje DVD? Přihlaste se o odměnu 10 tisíc dolarů.
Společnost 321 Studios, výrobce programu DVD Copy Plus, nabídla odměnu 10 tisíc dolarů tomu, kdo jí podá tip na osobu, jež tento software používá k nelegálnímu rozmnožování filmů. DVD Copy Plus slouží k vytváření záloh DVD titulů. Motion Picture Association of America (MPAA) tvrdí, že se jedná o nástroj počítačových pirátů.

Podle prezidenta 321 Studios, Roberta Moorea, jde o reakci na prohlášení MPAA tvrdící, že "Moore je zloděj a každý jeho zákazník se stává spolupachatelem". Akce, kterou Moore nazval "Piracy Prevention Program", prý neznamená, že se jeho společnost vzdá hollywoodským studiím a program přestane distribuovat. Jde pouze o projev dobré vůle. Společnost navíc tvrdě odsuzuje softwarové pirátství. "Ačkoliv věříme tomu, že zákazník má právo vyrobit perfektní zálohu svého DVD, která poslouží k osobní potřebě, jsme proti nezákonnému použití našich produktů," říká 321 Studios.

Společnost ze St. Louis chce naopak co nejvíce spolupracovat s Hollywoodem a vládou na prevenci počítačového pirátství. Šéf informačních služeb "třistadvacetjedničky", Mike Woziak, to dokonce označuje za "jednu z hlavních priorit".

Žádné z hollywoodských studií ani MPAA se ke snaze 321 Studios zatím nevyjádřila. Stále tak platí předchozí stav, kdy je společnost žalována o zastavení prodeje svých produktů a finanční odškodnění, které však zatím není vyčísleno.

Akce, která nyní běží už týden je zatím bez výsledků. Na infolinku společnosti dosud žádné udání nepřišlo. Jak Moore řekl médiím - "ani nečeká, že se to někdy změní".

Diskuze (5) Další článek: Další nabídka ADSL od SkyNetu

Témata článku: Software, DVD, Finanční odškodnění, Odměna, Mika, Kopírování, Hollywoodský film, Copy, NAB, Hollywood


Určitě si přečtěte

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 32

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 63