Společnost Ixtent ohlašuje hospodářské výsledky za ukončený fiskální rok

Představitelé společnosti Ixtent dnes zveřejnili nekonsolidované finanční výsledky za uplynulý fiskální rok. Společnost, která v současné podobě vznikla teprve před dvěma lety, tak v minulém období dosáhla obratu 37 miliónů korun. Z velké části byl tento obrat tvořen výnosem z implementace projektových řešení a ztrojnásobením prodeje nových licencí. K zisku také přispěl výnos konzultačních a servisních služeb.

Z historie Ixtentu

Společnost má na čem stavět, jelikož i přes své relativní mládí na trhu byla v některých případech první ve střední a východní Evropě s konkrétními řešení na platformě Open Text. Krom toho Ixtent vlastní například autorská práva k oběhu finančních dokumentů v prostředí SAP R/3 na bázi Livelinku.

Zahraniční expanze

Ředitel společnosti Vít Svoboda se také pochvalně zmínil o příbytku šestnácti nových zákazníků, mezi které se počítají především energetické společnosti v Polsku, pojišťovny v Polsku a na Slovensku nebo konkrétní Slovenská plynárenská společnost. Firma Ixtent své aktivity však od začátku vyvíjí i v Českých zemích, nicméně expanzi do zemí východní Evropy plánuje nadále udržet (krom zmíněných zemí zejména v Rumunsku) a samozřejmě rozvíjet.

O bližších plánech k zahraniční expanzi se představitelé Ixtentu odmítli konkrétně vyjádřit, přiblížili však svůj plán do dvou let rozšířit oblast spisových služeb vzhledem k neutěšené situaci nejednotnosti standardů používaných v dokumentaci a správě dat státní správy.

Výhled do budoucna

Zástupci společnosti nadále potvrdili svůj růst v oblasti implementace osvědčených řešení na

platformách vedoucích společností ve svém oboru, další rozvoj archivní systémů včetně datové archivace, řešení pro správu dokumentů se znalostním vyhledáváním a nadále v rámci standardu přidané hodnoty počítají s konzultačním zajištění svých řešení, servisu a podpory.

Ředitel společnosti Vít Svoboda seznamuje s výší obratu za fiskální rok

Jakub Humpolec, který vede klientské centrum, je spokojen s nebývale velkým nárůstem klientů

Váš názor Další článek: Bezpečnostní firmy kupují informace od hackerů

Témata článku: , , , , , , , ,