Společnost IBM také zisková

Koncem minulého týdne uveřejnila společnost IBM hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku.
Koncem minulého týdne uveřejnila společnost IBM hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku. Čistý zisk dosáhl hodnoty 2,3 miliardy dolarů, což je o dvě stě miliónů více než za srovnatelné období roku 1997. Uvedený zisk byl dosažen při obratu 25,1 miliardy dolarů, který byl oproti tomu za čtvrté čtvrtletí roku 1997 větší o 6 procent. Nejhůře vzhledem k uvedeným číslům dopadl obrat z prodeje hardware, který zaznamenal pokles o 2 procenta na 11,3 miliardy dolarů. Obrat ze služeb činil 7,1 miliardy dolarů (nárůst o 20 procent) a z prodeje software 4,1 miliardy (nárůst o 9 procent). Největšího obratu bylo dosaženo v Severní Americe - 11,3 miliardy (nárůst o 8 procent), následuje Evropa (včetně Středního východu a Afriky) s 8,7 miliardami (nárůst o 13 procent), Asie s 4,2 miliardami (pokles o 3 procenta) a Latinská Amerika s 929 milióny (pokles o 22 procent). Čistý zisk za celý loňský rok dosáhl hodnoty 6,3 miliardy dolarů (v roce 1997 činil 6,1 miliardy).

Živě komentuje: Silné společnosti, mezi které "Velká Modrá" zcela jistě patří, mají dostatek prostředků pro finanční krytí svých aktivit v celé řadě oblastí informačních technologií. Současným trendem s dobrými vyhlídkami do budoucna je rostoucí zájem o poskytování služeb - dokazují to i výše uvedená čísla. Uvidíme, jak si IBM povede v letošním roce, osobně však žádný vývoj k horšímu nepředpokládám - produkty této společnosti vždy patřily k tomu lepšímu, co bylo možné na naší planetě pořídit (od serverů přes databázové systémy až po ucelená řešení - například pro e-business). Pokud bych měl k dispozici nějaké finanční prostředky navíc, pár akcií bych si určitě koupil.

Váš názor Další článek: SPT Telecom, Bojkot II a Internet 99: nic pořádně, nic ke spokojenosti

Témata článku: Hardware, Software, IBM, Amerika, Celá planeta


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky