Společnost IBM také zisková

Koncem minulého týdne uveřejnila společnost IBM hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku.
Koncem minulého týdne uveřejnila společnost IBM hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku. Čistý zisk dosáhl hodnoty 2,3 miliardy dolarů, což je o dvě stě miliónů více než za srovnatelné období roku 1997. Uvedený zisk byl dosažen při obratu 25,1 miliardy dolarů, který byl oproti tomu za čtvrté čtvrtletí roku 1997 větší o 6 procent. Nejhůře vzhledem k uvedeným číslům dopadl obrat z prodeje hardware, který zaznamenal pokles o 2 procenta na 11,3 miliardy dolarů. Obrat ze služeb činil 7,1 miliardy dolarů (nárůst o 20 procent) a z prodeje software 4,1 miliardy (nárůst o 9 procent). Největšího obratu bylo dosaženo v Severní Americe - 11,3 miliardy (nárůst o 8 procent), následuje Evropa (včetně Středního východu a Afriky) s 8,7 miliardami (nárůst o 13 procent), Asie s 4,2 miliardami (pokles o 3 procenta) a Latinská Amerika s 929 milióny (pokles o 22 procent). Čistý zisk za celý loňský rok dosáhl hodnoty 6,3 miliardy dolarů (v roce 1997 činil 6,1 miliardy).

Živě komentuje: Silné společnosti, mezi které "Velká Modrá" zcela jistě patří, mají dostatek prostředků pro finanční krytí svých aktivit v celé řadě oblastí informačních technologií. Současným trendem s dobrými vyhlídkami do budoucna je rostoucí zájem o poskytování služeb - dokazují to i výše uvedená čísla. Uvidíme, jak si IBM povede v letošním roce, osobně však žádný vývoj k horšímu nepředpokládám - produkty této společnosti vždy patřily k tomu lepšímu, co bylo možné na naší planetě pořídit (od serverů přes databázové systémy až po ucelená řešení - například pro e-business). Pokud bych měl k dispozici nějaké finanční prostředky navíc, pár akcií bych si určitě koupil.

Váš názor Další článek: SPT Telecom, Bojkot II a Internet 99: nic pořádně, nic ke spokojenosti

Témata článku: Hardware, Software, IBM, Celá planeta, Amerika


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit

** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Stanislav Janů | 48

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 64

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Notebook do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 55

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 56Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů