Společnost Citrix buduje software pro Microsoft Windows 2000 a Whistler

Tento týden společnost Citrix představila nové verze svých aplikací, které jsou optimalizovány pro operační systém Windows 2000 a všechny budoucí systémy, které Microsoft uvede.
Tento týden společnost Citrix představila nové verze svých aplikací, které jsou optimalizovány pro operační systém Windows 2000 a všechny budoucí systémy, které Microsoft uvede. Mezi ně patří i nejočekávanější Microsoft Windows XP.

Jedná se o software s názvem Citrix MetaFrame, který bude zajišťovat stálou a bezpečnou konektivitu mezi klientskými počítači a servery.

Podle mluvčí společnosti Citrix Joe Horineové software MetaFrame XP podporuje až 100 000 uživatelů, kteří mohou najednou využívat tento software. Tento systém byl vybudován hlavně proto, aby drahé aplikace, které jsou na serverech instalovány, mohly být spravovány vzdáleně. V nynější době už jsou pro vzdálenou správu počítačových sítí vyvinuty programy, ale MetaFrame XP zahrnuje pokročilý a hlavně bezpečný systém, který správci sítě umožňuje snadnější vzdálenou správu serveru.

Společnost Citrix nebude vytvářet program jen pro vzdálenou správu sítě, ale zavázala se k tomu, že bude vyvíjet aplikace pro lepší zabezpečení Windows 2000 počínaje přístupem přes běžnou klávesnici až po připojení přes jakékoliv mobilní zařízení.

MetaFrame XP se začíná dodávat již tento týden rovnou se třemi verzemi. Cena se pohybuje podle toho, kolik je právě k systému připojeno uživatelů. První verze má název MetaFrame XPs a bude určena výhradně pro nové zákazníky (290 dolarů). Druhá verze – MetaFrame XPa – je pro větší nebo rostoucí společnosti (345 dolarů) a poslední, třetí verze MetaFrame XPe je určena pro velké podniky. Jedná se o speciální verzi, která bude přímo spravovat celý server, a podle toho se také odvíjí její cena – ta byla stanovena na 400 dolarů.

Diskuze (1) Další článek: Ví se, kdo je autorem čerstvého viru s Annou Kurnikovovou

Témata článku: Software, Windows, Drahá společnost, Window, Drahá verze, Bezpečná aplikace, Cit


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky