Facebook | Instagram | WhatsApp

Spojení Messengeru, WhastAppu a Instagramu do jednoho komunikátoru je ohroženo. Hrozí soudní zákaz

Facebook
Spojení Messengeru, WhastAppu a Instagramu do jednoho komunikátoru je ohroženo. Hrozí soudní zákaz | Facebook

Americká vládní agentura Federal Trade Commission (FTC) údajně zvažuje, že se pokusí Facebooku soudním příkazem zakázat spojení jeho komunikačních platforem. Zpráva oficiálně potvrzena nebyla, ale deník The Wall Street Journal (placený obsah) se jí dozvěděl od tří nejmenovaných osob z tohoto prostředí. Tématu se také věnoval deník The New York Times.

Regulátor má údajně obavy z plánu Facebooku, kterým se pochlubil už na začátku roku. Tehdy totiž Facebook prozradil, že pracuje na propojení komunikátorů Messenger, zpráv na Instagramu a WhatsAppu. K postupné integraci už pomalu dochází. Facebook své aplikace Instagram a WhatsApp letos přejmenoval a také pozměnil své logo, aby zdůraznil, že vše patří pod jednu střechu.

Při úplném propojení by tak mohli například uživatelé Messengeru přímo ve své aplikaci chatovat s přáteli či známými na Instagramu či WhatsAppu. Došlo by ke vzájemnému propojení a výraznému posílení společné platformy. 

Agentura FTC má nyní analyzovat, jak moc by spojení ztížilo případné pokusy o rozdělení Facebooku v budoucnosti. O to se má regulátor pokusit v případě, že odkoupení Instagramu a WhatsAppu zpětně vyhodnotí jako pokus o odstranění konkurence ze strany Facebooku.

V letech 2012 a 2014, kdy Facebook odkoupil Instagram a WhatsApp, však vládní agentura transakce schválila. Finální rozhodnutí zatím nepadlo a informace jsou prý tajné. To je důvodem, proč zmíněné zdroje požádali o anonymitu. Facebook i FTC odmítly situaci komentovat.

Americký regulační úřad začal Facebook letos vyšetřovat kvůli jeho silné pozici na trhu a způsobu, jakým v minulosti získal Instagram a WhatsApp. Předložený měl být dokonce návrh na „rozklad“ Facebooku, který by byl docílen zpětným zamítnutím akvizic. Firmu totiž podezřívají z toho, že Instagram a WhatsApp odkoupila proto, aby se zbavila konkurence a zajistila si svou pozici na trhu.

Návrh by musela schválit většina členů komise agentury FTC. Utajený zdroj dále dodal, že u soudu by byl regulátor v nevýhodě. K získání soudního příkazu by prý musel mít více důvodů, než jen potřebu většího množství času na vyšetřování.

Už v současnosti jsou některé systémy a technologie platforem propojeny. Instagram i Facebook například používají stejný systém pro reklamy.

Diskuze (10) Další článek: Týden živě: Drahý Mac Pro, zavirované nemocnice a občanky v mobilech

Témata článku: Facebook, Instagram, WhatsApp, Instant Messaging, Spojení, FTC, Messenger, Soudní zákaz, The Wall Street Journal, Komunikátor, AGA, New York Times, Federal Trade Commission, Množství času


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11