SpiNet pojede až do Brna

Levné ISDN připojení, uzel v Brně a další novinky z tiskové konference.
Firma SpiNet, která se zabývá poskytováním služeb pro připojení k Internetu, oznámila na tiskové konferenci 6. listopadu v Praze několik novinek.

SpiNet má jedno z nejširších polí služeb na poli ISDN a od 1. listopadu upravila svoje služby za dva typy přípojek pro ISDN.

První službou je SpiNet ISDN, kde je paušální poplatek 390 korun a poplatky za minutu provozu činí 1 Kč nebo 2 Kč podle denní doby. Služba neomezeného ročního připojení SpiNet ISDN NON-STOP pak stojí 29 900 korun ročně.

Služba SpiNet ISDN je zatím poskytována v Praze. Prodej služby v rámci brněnského uzlu se připravuje.

SpiNet poskytuje připojení ke svým sítím ve spolupráci s českou firmou HSF. Obě firmy dále spolupracují i v prodeji hardwaru, softwaru, instalaci, školení, a v oblasti informačního servisu o novinkách.

SpiNet zpevňuje kapitalistický závazek
Pracovníci společnosti SpiNet se na tiskové konferenci pochlubili splněním zpevněného kapitalistického závazku, a to nikoliv k začátku příštího roku, nýbrž již 28. října letošního roku (výročí založení první republiky), v Praze funguje posílené připojení pomocí modemů Microcom 56 kb/s s protokolem ITU V.90. Tyto modemy rovněž podporují datové přenosy V.34+ (33,6 kb/s) a další rychlosti. Těmito modemy je osazen jeden ze dvou pražských přístupových uzlů, druhý zatím využívá technologií s rychlostí 33,6 kb/s.

Zvýšení kapacity přenosu
Firma SpiNet dále zvýšila kapacitu své konektivity do sítě EUnet Czechia. V současné době mohou uživatelé, připojení prostřednictvím SpiNetu, využívat optický kabel s kapacitou 1 Mb/s. Zálohou této hlavní cesty je metalický kabel spoj 256 kb/s, a pro dočasnou náhradu v případě skutečně kritických situací jsou ještě připraveny dva kanály ISDN (128 kb/s). Toto řešení pro případy krajní nouze mají umožnit alespoň základní přenosy, např. elektronickou poštu.

Brutální úspora
Již před časem se mohli čtenáři v našem dalším časopise Computer dočíst o řešení telefonní ústředny od firmy 2N, která ve spolupráci se softwarem od Software602, který -- zjednodušeně řečeno -- umí třídit hovory a datové přenosy. Tato sada, tj. ústředna Ateus Omega od firmy 2N, má integrované části pro předvolbu 0602, 0603, a pro internetovou telefonii. Na základě zabudované softwarové tabulky pak jsou hovory směrovány takovým způsobem, aby byly náklady na hovor či ostatní přenosy co nejlevnější. Chytrý software prostě umí hlídat síť a impulsy.

Z koho rozbolí hlava SPT?
Firma 2N se svými ústřednami zdarma dodává desetiuživatelské softwarové řešení od Software602 pro integraci sítě LAN a ústředny - 602proInternet Server a 602proOffice Server (součásti původního balíku Mail602) - celkové řešení je samozřejmě schopno spolupracovat se sítěmi firmy SpiNet.

Telefonie GSM je již legální, v oblasti Internetu se ještě vedou spory. Legislativní otázky ohledně Internetu ještě nejsou zcela vyřešeny. Z dlouhodobého hlediska to je jasné, z krátkodobého hlediska můžeme očekávat ještě nějaké otřesy.

Vzhledem k dalšímu plánovanému zdražení bude Spolek pro Potírání Telefonie pravděpodobně bolet hlava, především tam, kde je frekvence hovorů nejvyšší -- u velkých firem.

Váš názor Další článek: Kamenná softwarová firma otevírá brány 3D světa

Témata článku: Software, Zdražení, Nejlevnější cesta, Omega, Kritická situace, Připojený uzel


Určitě si přečtěte

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 131

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

** Malá sonda s přezdívkou WALL-E pořídila fotografii Země a Měsíce ze vzdálenosti 1 milionů km ** CubeSat letí se sondou InSight k Marsu ** InSight přistane na Marsu 26. listopadu

Petr Kubala | 4

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 33

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

Proč autopilot Tesly bourá? Test dává odpověď: může za to řidič!

** Britové otestovali Teslu v režimu autopilota ** Skončilo to nárazem Tesly do stojícího auta ** Kdo je na vině? Řidič

Karel Kilián | 55

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

** V Česku najdete hromadu skvělých vývojářů ** Mnozí z nich přispívají do open-source ** Třeba v brněnském Red Hatu

Jakub Čížek | 51


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?