SpiNet pojede až do Brna

Levné ISDN připojení, uzel v Brně a další novinky z tiskové konference.
Firma SpiNet, která se zabývá poskytováním služeb pro připojení k Internetu, oznámila na tiskové konferenci 6. listopadu v Praze několik novinek.

SpiNet má jedno z nejširších polí služeb na poli ISDN a od 1. listopadu upravila svoje služby za dva typy přípojek pro ISDN.

První službou je SpiNet ISDN, kde je paušální poplatek 390 korun a poplatky za minutu provozu činí 1 Kč nebo 2 Kč podle denní doby. Služba neomezeného ročního připojení SpiNet ISDN NON-STOP pak stojí 29 900 korun ročně.

Služba SpiNet ISDN je zatím poskytována v Praze. Prodej služby v rámci brněnského uzlu se připravuje.

SpiNet poskytuje připojení ke svým sítím ve spolupráci s českou firmou HSF. Obě firmy dále spolupracují i v prodeji hardwaru, softwaru, instalaci, školení, a v oblasti informačního servisu o novinkách.

SpiNet zpevňuje kapitalistický závazek
Pracovníci společnosti SpiNet se na tiskové konferenci pochlubili splněním zpevněného kapitalistického závazku, a to nikoliv k začátku příštího roku, nýbrž již 28. října letošního roku (výročí založení první republiky), v Praze funguje posílené připojení pomocí modemů Microcom 56 kb/s s protokolem ITU V.90. Tyto modemy rovněž podporují datové přenosy V.34+ (33,6 kb/s) a další rychlosti. Těmito modemy je osazen jeden ze dvou pražských přístupových uzlů, druhý zatím využívá technologií s rychlostí 33,6 kb/s.

Zvýšení kapacity přenosu
Firma SpiNet dále zvýšila kapacitu své konektivity do sítě EUnet Czechia. V současné době mohou uživatelé, připojení prostřednictvím SpiNetu, využívat optický kabel s kapacitou 1 Mb/s. Zálohou této hlavní cesty je metalický kabel spoj 256 kb/s, a pro dočasnou náhradu v případě skutečně kritických situací jsou ještě připraveny dva kanály ISDN (128 kb/s). Toto řešení pro případy krajní nouze mají umožnit alespoň základní přenosy, např. elektronickou poštu.

Brutální úspora
Již před časem se mohli čtenáři v našem dalším časopise Computer dočíst o řešení telefonní ústředny od firmy 2N, která ve spolupráci se softwarem od Software602, který -- zjednodušeně řečeno -- umí třídit hovory a datové přenosy. Tato sada, tj. ústředna Ateus Omega od firmy 2N, má integrované části pro předvolbu 0602, 0603, a pro internetovou telefonii. Na základě zabudované softwarové tabulky pak jsou hovory směrovány takovým způsobem, aby byly náklady na hovor či ostatní přenosy co nejlevnější. Chytrý software prostě umí hlídat síť a impulsy.

Z koho rozbolí hlava SPT?
Firma 2N se svými ústřednami zdarma dodává desetiuživatelské softwarové řešení od Software602 pro integraci sítě LAN a ústředny - 602proInternet Server a 602proOffice Server (součásti původního balíku Mail602) - celkové řešení je samozřejmě schopno spolupracovat se sítěmi firmy SpiNet.

Telefonie GSM je již legální, v oblasti Internetu se ještě vedou spory. Legislativní otázky ohledně Internetu ještě nejsou zcela vyřešeny. Z dlouhodobého hlediska to je jasné, z krátkodobého hlediska můžeme očekávat ještě nějaké otřesy.

Vzhledem k dalšímu plánovanému zdražení bude Spolek pro Potírání Telefonie pravděpodobně bolet hlava, především tam, kde je frekvence hovorů nejvyšší -- u velkých firem.

Váš názor Další článek: Kamenná softwarová firma otevírá brány 3D světa

Témata článku: Software, Nejlevnější cesta, Zdražení, Omega, Kritická situace, Připojený uzel

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů