Hry | Asus | Monitory

Špičkový herní monitor Asus ROG Swift koupíte už v květnu. Líbit se bude podsvícení mini LED, cena už méně

Asus už v květnu rozšíří nabídku luxusních herních monitorů pod značkou ROG. Nový model nabídne nejnovější technologie a vynikající parametry. Asus ROG Swift PG32UQX na 32" úhlopříčce nabídne rozlišení 4K Ultra HD. To by ještě nebyl žádný zázrak, ten se totiž koná až v podsvícení...

Monitor totiž používá nejnovější technologii mini LED, kdy se o podsvícení stará 1 152 zón s miniaturními LED. Díky tomu zvládne displej certifikaci DisplayHDR 1400 (až 1 400 nitů). Panel je 10bitové IPS (Quantum dot) splňující 98% DCI-P3, což uspokojí i grafiky.

Pro hráče je také důležitá frekvence a plynulost, což zajišťuje frekvence panelu až 144 Hz a podpora G-Sync Ultimate. Mezi porty je Displayport 1.4, tři HDMI 2.0 a USB hub.

Nechybí podsvícení a pokud jste opravdu hračičkové, můžete si pohrát i s malým 2" OLED displejem ve spodní částí, který dokáže přes software prezentovat údaje o systému, obrázky i GIFy s rozlišením až 256 × 64 pixelů.

Asus si za tento moderní kousek nechá pořádně zaplatit, cena je stanovena na 3 tisíce dolarů, což je přibližně 84 tisíc korun.

Diskuze (6) Další článek: Z vesmíru: Hubble slaví narozeniny. Čím je výjimečný a co přijde po něm

Témata článku: Technologie, 4K, Hry, Asus, Monitory, HDR, HDMI, G-Sync, DisplayPort, ROG, G-Sync Ultimate, Grafika, IPS, Podsvícení, Monitor, LED, Asus ROG Swift25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

Petr Březina
Technika