Apple | ARM | Herní konzole

Spekulace: Apple vyvíjí vlastní herní konzoli. Chce soupeřit i s velikány jako Nintendo, Sony a Microsoft?

Spekulace: Apple vyvíjí vlastní herní konzoli. Chce soupeřit i s velikány jako Nintendo, Sony a Microsoft?

Apple v poslední době dělá odvážené kroky a jedním z těch největších je přechod na vlastní čipy Arm i u všech Macbooků a počítačů Mac. Rovněž začal rozšiřovat možnosti hraní pomocí bezdrátových ovladačů (od Xboxu, PlayStationu a dalších) jak v rámci mobilních zařízení a počítačů s macOS, tak i Apple TV.

Dle spekulací ale Apple chystá v oblasti hraní ještě větší kroky. Nyní je králem mobilních her a z pohledu výkonu je tak schopen se vyrovnat například Nintendu.

S příchodem výkonných čipů Arm včetně výkonných grafik ze stáje Applu se však vynořily informace, že Apple pracuje možná i na velké konzoli, byť je hře i případné rozšíření schopností Apple TV.

Apple je v ideální době, kdy má všechny potřebné technologie pod sebou, včetně softwarové platformy pro vývoj i pokročilých grafických her a zároveň má obrovské finanční prostředky k tomu, aby si získal exkluzivní vývojářská studia a tím pádem i hry. Začátek tohoto směru je vidět u služby Apple Arcade, kde nabízí exkluzivní tituly pro mobilní zařízení a Apple TV za jednotný měsíční paušál.

V minulosti se objevily informace, že Apple pracuje na speciálním „herním“ Macu, což má možná spojitost právě s těmito čerstvými spekulacemi. Uvidíme, čeho se od Applu nakonec dočkáme, protože Sony a Microsoft už chystají novou generaci na podzim tohoto roku a pak se zase budou rozdávat karty na několik let dopředu.

Důvodem je to, že vývoj velkých her trvá i několik let a tím pádem i jednotlivé cykly k tomu, aby nový herní hardware dokázal zaujmout uživatele stávajících systémů.

Diskuze (7) Další článek: Sluchátka už aktivní potlačení šumu umějí. Teď přišla řada na okna

Témata článku: Microsoft, Apple, Hardware, MacBook, ARM, Playstation, Herní konzole, Hry, Sony, Apple TV, Xbox, Spekulace, Nintendo, Mobilní zařízení, Mac, Báze, TWS, Velikán, JakJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost