Nvidia | Grafické karty | GeForce RTX 3000

Speciální verze Galax GeForce RTX 3090 Ti je připravena na příkon až 1 275 W. Fanoušci přetaktování ji budou milovat

Grafická karta Nvidia GeForce RTX 3090 Ti jako první přišla s novým 16pinovým konektorem (12+4), který do karty přes jediný kabel PCI Express 5.0 dostane až 600 W navíc. Výrobce Galax ale chystá ještě mnohem speciálnější verzi pro ty, kdo chtějí pomocí extrémního přetaktování dostat z karty co nejvíce výkonu.

Grafická karta Galax RTX 3090 Ti HOF OC Lab Edition má totiž značně naddimenzovanou napájecí kaskádu. Zatímco referenční karta se stejným čipem od Nvidie má VRM kombinaci 18+3, tento model je vybaven napájením 24+4 fází. Otevírají se tak mnohem větší možnosti v tom, kam lze až zajít s vyšší spotřebou čipu a pamětí tím, jak se bude zvyšovat frekvence a napětí.

Aby bylo možné něco takového „nakrmit“, je karta vybavena rovnou dvěma zmíněnými 16pinovými konektory, tedy přes PCI Express konektory může karta získat až 1 200 W a k tomu ještě dalších 75 W ze slotu na základní desce (celkem 1 275 W). Pokud nemáte zdroj s tímto novým konektorem, lze to řešit adaptéry pomocí klasických osmipinových konektorů, kterých pro tuto jedinou kartu budete potřebovat celkem šest.

Aby mohli fanoušci přetaktování s touto kartou tvořit nové rekordy, budou mít k dispozici i speciální XOC bios a v limitované verzi bude karta vybavené i vodním blokem. Je jasné, že při extrémním přetaktování se bude používat speciální blok pro kapalný dusík, takže dosažené frekvence i výkony budou opravdu extrémní.

Diskuze (14) Další článek: Intel Core i9-12900KS se podařilo přetaktovat na frekvenci 7,45 GHz. Neobešlo se to bez kapalného dusíku

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Nvidia, Grafické karty, GeForce RTX 3000, Rekordy, Ampere, vodní chlazení, Přetaktování, Galax GeForce, Grafická karta, HOF, Příkon, Verze, Speciální verze, Karta, Galax, Konektor, VRM, Gamerock, Grafické karty na Heureka.cz