Prohlížeče | Opera | iOS

Speciální Opera Touch je nově dostupná i na iOS. Pro velké iPhony je jak dělaná

Opera v dubnu letošního roku vydala svůj další internetový prohlížeč pro mobilní platformy, Opera Touch. Ten se od ostatních liší tím, že celé uživatelské rozhraní lze snadno ovládat jedním prstem a měla by tak být ideální pro větší telefony. Prozatím byla dostupnost omezena pouze na Android. Nyní ale přichází i verze pro konkurenční iOS.

Speciální verze prohlížeče nabídne snadno dostupné vyhledávání a ovládací prvky ve spodní části displeje. Krom přepracovaného rozhraní se, stejně jako verze pro Android, umí propojit s desktopovou Operou a skrze službu Flow si můžete zasílat odkazy či zprávy z mobilu na počítač a zpět.

Samozřejmostí je pak synchronizace uložených záložek apod., vestavěný blokátor reklamy a domovská strana, kam si sami můžete umístit oblíbené odkazy. Operu pro iOS můžete již nyní stahovat z App Store zdarma.

Diskuze (6) Další článek: Mapy Google lépe doporučí cestu domů, ukážou polohu MHD a při navigování zvládnou ovládat Spotify

Témata článku: Internet, Prohlížeče, Mobilní aplikace, iPhone, Android, Opera, iOS, App Store, Jak, Rozhraní, Speciální verze, SPEC, Prohlížeč, Speciální opera, Přepracované rozhraní, Mobilní platforma, Verze, Opera Touch, Ovládací prvek, Oblíbený odkaz, Letošní rok, Konkurenční ios, DEL, Odkaz, Velký telefon, Mobilní telefony apple na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5