Klávesnice | Adobe Photoshop | Příslušenství

Speciální klávesnice pro grafiky vytáhne panel nástrojů z Adobe Photoshopu na fyzická tlačítka

Speciální klávesnice pro grafiky vytáhne panel nástrojů z Adobe Photoshopu na fyzická tlačítka

Klávesnice s dedikovanými klávesami, kterým lze přiřadit různé funkce, jako je například ovládání přehrávače multimédií, rozhodně nejsou žádnou novinkou. Na americkém portálu Etsy, specializujícím se na prodej rukodělných a řemeslných výrobků, se objevila speciální klávesnice pro grafiky.

Cílovou skupinou jsou uživatelé, kteří pracují s grafickým programem Adobe Photoshop. Klávesnice totiž obsahuje 26 kláves, které prakticky přesně kopírují nástrojový panel tohoto editoru. Kromě nich jsou k dispozici ještě dva otočné ovladače pro nastavení parametrů nástrojů.

Klávesnice pro Photoshop

Klávesnici, určenou pro grafický editor Adobe Photoshop, nabízel prodejce 3dDecors v počtu 35 kusů jako ruční výrobek. Zájem zákazníků zjevně překonal očekávání – již v úterý 15. dubna byla celá zásoba kompletně vyprodána.

Klepněte pro větší obrázek 
Klávesnice kopíruje panel nástrojů z Adobe Photoshopu

Základní smysl speciální klávesnice spočívá ve zrychlení přístupu k často používaným funkcím. Uživatel tak nemusí posouvat kurzor myši jen proto, aby změnil a nastavil požadovaný nástroj nebo vyvolal potřebnou funkci.

Podle popisku v e-shopu nabízí klávesnice následující funkce:

  • Možnost vyvolávat nástroje Adobe Photoshopu stisknutím odpovídající klávesy.
  • Snadnou změnu velikosti nástroje, jako jsou štětec, guma a podobné, prvním otočným ovladačem.
  • Jednoduché nastavení jasu, kontrastu, odstínu, sytosti či vyvážení barev druhým otočným ovladačem.
  • Rychlé vrácení posledních provedených akcí oběma směry – vzad i vpřed.
  • Otevření a uložení souborů.

Zrozená pro grafiky

Zařízení umí pracovat ve dvou režimech. Ve zjednodušeném je každé klávese přiřazena jedna funkce, v pokročilém je možné tlačítka kombinovat a lze definovat funkce otočných voličů. K počítači se připojuje přes USB a k jejímu fungování je nutné doinstalovat obslužný software.

Klepněte pro větší obrázek 
Zařízení umí pracovat ve dvou režimech

Mnohé z funkcí editoru lze pochopitelně vyvolat i klávesovými zkratkami na klasické klávesnici. Většinou se však jedná o „dvojhmaty“ či krkolomné „trojhmaty“, zatímco na dedikovaném zařízení jsou otázkou stisku jedné klávesy nebo otočení ovladačem. Na druhé straně ten, kdo dlouhodobě pracuje v Photoshopu a používá zkratky, si bude muset na novou klávesnici nějakou dobu zvykat.

K dispozici byly tři varianty, lišící se barvou a materiálem: černá, nebo bílá plastová, případně stříbrná v hliníkovém provedení. Nyní je největší otázkou, zda prodejce zajistí a nabídne další kusy. Cena klávesnice bez potisků byla 120 dolarů, tedy v přepočtu asi 2 980 Kč.

Diskuze (12) Další článek: ELONOVINKY: Přípravy na první start Crew Dragon s posádkou vrcholí

Témata článku: Hardware, Grafický editor, Klávesnice, Adobe Photoshop, Příslušenství, Ovladač, Otočný ovladač, Klávesa, Grafika, Vrácení, Funkce, Tlačítko, Photoshop, Panel, NástrojNoční režim iPhonu spánek nezlepšuje. Redukce modrého světla na jeho kvalitu nemá vliv

Noční režim iPhonu spánek nezlepšuje. Redukce modrého světla na jeho kvalitu nemá vliv

** Výrobci elektroniky nabízejí displeje s potlačenou modrou složkou světla jako prostředek pro zkvalitnění spánku ** Nejnovější výzkumy ale dokazují, že lidem trpícím chronickým nevyspáním nepomůže nic ** Ti, kteří spí dost, si mohou spánek vylepšit jen tak, že se mobilu a dalších zdrojů modrého světla vzdají úplně

Jaroslav Petr
SpánekSvětloiPhone
Optický internet v Evropě loni rychle rostl. Česko je pořád podprůměrné
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v dubnu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v dubnu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix