Speciální brýle zablokují veškerý obsah z obrazovek, fungují jednoduše

Na Kickstarteru se objevila kampaň na brýle s označením IRL Glasses, které slibují blokací veškerého obrazu z televizí a dalších displejů, které jsou typu LCD/LED. Člověk tak místo toho vidí skrze brýle pouze černo, alespoň v místech, kde je normálně obraz a obvykle tedy reklama – bavíme se o venkovním použití například v obchodech a podobně.

Jak asi tušíte, princip je jednoduchý – díky polarizačním čočkám, které jsou natočené o 90 stupňů, se zablokuje veškeré světlo z LED/LCD obrazovek, systém ale pochopitelně nefunguje pro OLED nebo AMOLED displeje.

Tvůrci uvádí, že brýle jsou pokročilejší v tom směru, že kromě „levného“ polarizačního filmu, který by se dal koupit za pár korun, mají navíc UV filtr, stabilní konstrukci (není to jen něco nalepeného) a samozřejmě je k tomu nutné přidat konstrukci obrouček a design.

Kvůli tomu je koncová cena za brýle stanovená na 49 dolarů, tedy asi 1 400 korun s DPH. Dodání první zákazníkům se očekává až v dubnu příštího roku, takže bude zajímavé sledovat, jestli to nedopadne jako s jinými produkty, které čínský trh zkopíroval a začal prodávat na AliExpress, DealExtreme a podobných e-shopech už pár týdnů po představení originálu na Kickstarteru. Právě pro tyto jednoduché produkty je to typické.

Diskuze (21) Další článek: Světová zdravotnická organizace volá po omezení císařských řezů

Témata článku: AliExpress, AdBlock, Kickstarter, Brýle, Jednoduchý produkt, Konstrukce, Displej, První zákazník, DPH, Stabilní konstrukce, Displej OLED, Venkovní použití, SPEC, Produkt, Obrazovka, Příští rok, Speciální brýle, Čínský trh, Dolar, Obsah, Koncová cena, Uv filtr, Fun, Tiskárna na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy