Brýle | Kickstarter

Speciální brýle zablokují veškerý obsah z obrazovek, fungují jednoduše

Na Kickstarteru se objevila kampaň na brýle s označením IRL Glasses, které slibují blokací veškerého obrazu z televizí a dalších displejů, které jsou typu LCD/LED. Člověk tak místo toho vidí skrze brýle pouze černo, alespoň v místech, kde je normálně obraz a obvykle tedy reklama – bavíme se o venkovním použití například v obchodech a podobně.

Jak asi tušíte, princip je jednoduchý – díky polarizačním čočkám, které jsou natočené o 90 stupňů, se zablokuje veškeré světlo z LED/LCD obrazovek, systém ale pochopitelně nefunguje pro OLED nebo AMOLED displeje.

Tvůrci uvádí, že brýle jsou pokročilejší v tom směru, že kromě „levného“ polarizačního filmu, který by se dal koupit za pár korun, mají navíc UV filtr, stabilní konstrukci (není to jen něco nalepeného) a samozřejmě je k tomu nutné přidat konstrukci obrouček a design.

Kvůli tomu je koncová cena za brýle stanovená na 49 dolarů, tedy asi 1 400 korun s DPH. Dodání první zákazníkům se očekává až v dubnu příštího roku, takže bude zajímavé sledovat, jestli to nedopadne jako s jinými produkty, které čínský trh zkopíroval a začal prodávat na AliExpress, DealExtreme a podobných e-shopech už pár týdnů po představení originálu na Kickstarteru. Právě pro tyto jednoduché produkty je to typické.

Diskuze (21) Další článek: Světová zdravotnická organizace volá po omezení císařských řezů

Témata článku: AdBlock, AliExpress, Brýle, Kickstarter, Příští rok, Displej, Obrazovka, DPH, Jednoduchý produkt, Displej OLED, Produkt, Fun, Koncová cena, Uv filtr, Čínský trh, Venkovní použití, SPEC, Stabilní konstrukce, Speciální brýle, Obsah, Konstrukce, První zákazník, Dolar, Tiskárna na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu