SparQ již pro USB

Společnost SyQuest splnila sliby a s počátkem podzimu uvádí na trh mechaniku výměnných disků SparQ ve verzi pro rozhraní USB.
Společnost SyQuest splnila sliby a s počátkem podzimu uvádí na trh mechaniku výměnných disků SparQ ve verzi pro rozhraní USB, můžeme začít objednávat. Původní verze mechaniky SparQ v provedeních buď pro rozhraní ATAPI nebo pro připojení k paralelnímu portu byly ohlášeny zhruba před jedenácti měsíci a v prodeji jsou v České republice od letošního března. Jedná se o mechaniku určenou nejširším masám uživatelů počítačů – odpovídá tomu jak nízká cena mechaniky, tak i na druhou stranu absence rychlého rozhraní SCSI, největším lákadlem je kapacita jedné diskety, která činí 1 GB.

Živě komentuje: Verze pro univerzální sériovou sběrnici byla přislíbena v souvislosti s ohlášením počítače iMac, pro který port USB představuje jedinou možnost rozšíření o další periferie – a podle tohoto scénáře také vypadá nejen tisková zpráva, podle níž si noví uživatelé iMaca novou verzi mechaniky telefonicky skoro vyplakali, ale také samotná mechanika. Po vzoru průsvitného zeleného obalu iMaca je SparQ taktéž průsvitný – jenomže červeně. A protože se předpokládá velký zájem, je také mechanika o čtvrtinu dražší, než její starší předchůdkyně, namísto 199 dolarů musí nyní zákazník zaplatit 249 dolarů.

Co je však důležité – USB je univerzální také ve smyslu počítačového systému, kde bude existovat – SparQ tedy připojíme i k osobnímu počítači s USB rozhraním – a je to další významný kousek do rozrůstající se rodiny zařízení pro toto perspektivní rozhraní budoucnosti.

Váš názor Další článek: Konec války browserů?

Témata článku: USB, Spa, Nový kousek


Určitě si přečtěte

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5