Koronavirus | Sport | Fotbal

Španělská fotbalová liga promítá do televizních přenosů virtuální diváky

V Evropě se už nějaký pátek znovu hraje fotbal, v mnoha zemích ale stále bez diváků. Zatímco někteří přehrávají z reproduktorů alespoň zvukové nahrávky starších zápasů včetně hlasitého ryku obecenstva, ve španělské La Lize na to jdou trošku jinak.

Diváci u televizních obrazovek totiž možná spatří virtuální 2D davy – texturu namapovanou přímo do živého přenosu, která připomíná některé počítačové herní šlágry z 90. let minulého století.

Aby vrstva s virtuálními diváky vypadala co nejlépe, používá ji jen záběr z hlavní kamery, u které se nemění úhel, a tak je oblast s diváky relativně konstantní. Obraz doplňuje zvuk šumu plného hlediště a občasné emoce.

Váš názor Další článek: Vývojářem od kolíbky: Jak doma začít děti učit programovat už od mala

Témata článku: Koronavirus, Evropa, Sport, Hry, Fotbal, Zvuková nahrávka, Fotbalová liga, Divák, Ryk, Televizní přenos, Davy, PřenosDeath Stranding má na kontě už 5 miliónů prodaných kopií

Death Stranding má na kontě už 5 miliónů prodaných kopií

Prodeje jsou kombinací PS4 i PC verze hry k březnu roku 2021.

Oto Schultz
Death StrandingAkční adventura
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost