SPAMfighter: nepusťte otravné e-maily do Outlooku

Hromady obtěžujících nevyžádaných e-mailů se denně valí na uživatele elektronické pošty. Zabránit spamu v tom, aby vás neustále obtěžoval, může aplikace zdarma a v češtině.

Pokud k práci s elektronickou poštou používáte Outlook, Outlook Express, Windows Mail či Mozilla Thunderbird můžete spam do značné míry omezit pomocí programu SPAMfighter. Jedná se o jednoduchý a kvalitní filtr, který lze používat k osobní činnosti zdarma a navíc i v kvalitní české lokalizaci.

Instalace

Po stažení programu z GigaMania.cz a jeho instalování do počítače budete vyzváni k vytvoření SPAMfighter konta. Jedná se o jednoduchou registraci zdarma, kde vyplníte pouze svůj e-mail a heslo. To je třeba udělat z toho důvodu, že program je možné používat ve dvou verzích. Tou první, kterou po instalaci spustíte, je verze Pro.

Klepněte pro větší obrázek 
Registrace účtu.

Ta je ovšem placená, určená pro komerční účely a zdarma vám poběží přesně 30 dní. Pokud se ji rozhodnete pomocí právě vytvořeného účtu nezakoupit, přepne se program do varianty Standard, která je pro osobní použití zdarma. Veškeré operace s licencí tedy provádíte skrze zaregistrované konto. Takto bude navíc výrobce registrovat své uživatele, takže ve statistice se dozvíte, že počet uživatelů programu je v současnosti kolem šesti a půl milionu.

Klepněte pro větší obrázek 
Statistika uživatelů programu.

Pouze pár tlačítek

Jakmile je instalace za vámi, je třeba spustit e-mailového klienta a podívat se, co se v něm stalo nového. V tuto chvíli dojde k dvěma věcem. Tou první je zobrazení nové lišty s tlačítky, tou druhou pak vytvoření nové složky SPAMfighter. Zjednodušeně by se dalo říci, že pomocí prvního pošlete spam do toho druhého.

Klepněte pro větší obrázek 
Nástrojová lišta v e-mailovém klientu.

V nové nástrojové liště máte celkem pět tlačítek, z nichž pravidelně budete používat pouze dvě – Blokovat a Odblokovat. Ostatní pak slouží k vyvolání domácí stránky programu, přiblížení k jeho nastavení a zobrazení denního typu pro obsluhu aplikace. Tlačítky Blokovat a Odblokovat posíláte vybraný mail do složky na spam, nebo jej z ní naopak dostáváte pryč.

Nastavení aplikace

Nejsofistikovaněji na celém programu působí okno pro jeho nastavení. Při spuštění vás přivítá rozcestník skládající se z karet pro nastavení klienta, filtrů, rozpoznání jazyka a pro zobrazení statistiky, nápovědy a informací o účtu. Nejzajímavější pro funkčnost a účinnost aplikace je samozřejmě úprava nástrojů pro odhalování nevyžádané pošty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rozcestník nastavení a základní nastavení filtru.

Nejjednodušším úkonem je určení citlivosti filtru. Vyberete si z pěti možných úrovní od velmi slabého až po velmi silný v závislosti na tom, jak moc chcete svou poštu cenzurovat. Další možnost představuje vyplňování tzv. blacklistů a whitelistů – tedy adres, které chcete vždy označit jako spam, či jim právě chcete zajistit imunitu. Poslední je funkce rozpoznání jazyka, kde lze vyfiltrovat cizojazyčnou poštu, nebo naopak připouštět tu, jejíž jazyk si zvolíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úprava blacklistu a filtrace podle jazyků.

Pro vs. Standard

Již byl zmíněn fakt, že původně začnete pracovat s pokročilou verzí Pro, zatímco po 30 dnech bez zaplacení se dostanete do verze Standard. O co se tedy nezaplacením připravíte? Předně to je možnost používat program k výdělečné činnosti. Další výraznou újmou je absence filtrace na základě jazyka. Nepotěší rovněž omezenost vstupů do blacklistů/whitelistů a pár dalších drobností. Přesto je SPAMfigther užitečným pomocníkem i ve své bezplatné verzi.

stáhnout program SPAMfighter Standard 7.2.50 Licence: freeware (pro nekomerční použití), 2,3 MB
Autor: SPAMfighter
Web programu: www.spamfighter.com


Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (12) Další článek: Sparkle Calibre IDF: Tak aktivní chlazení grafiky jste ještě neviděli

Témata článku: Software, Microsoft Office, Spam, GigaMania, Download, OUT, Nástrojová lišta, Spa, Nejjednodušší úkon, Software na Heureka.czRusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy