Reklama

Spadnout do bláta a utopit notebook pod vodou – i to znamená práce na dálku

Notebooky často bývají křehké a hůře zvládají časté přesuny a drsnější podmínky.

Dell Technologies proto už několik let reaguje na potenciální fyzická nebezpečí při práci na cestách odolnými (rugged) a poloodolnými (semi-rugged) notebooky. Ty odolávají nárazům a otlačeninám lépe než standardní přenosné počítače. Mezi minimální ochranné prvky těchto notebooků patří nárazníky chránící před pády a speciálně upravené klávesnice, které odolávají i polití tekutinami. Pro různě náročné podmínky existují odolné notebooky určené právě pro ně. Jedněmi z nich jsou Latitude Rugged 5430, Latitude 7220 Rugged Extreme a Latitude Rugged 7330.

Odolný notebook (někdy uváděný jako „rugged“), je počítač, který je vyroben speciálně pro extrémní situace a povětrnostní podmínky. „Na začátek je potřeba říci, že notebook se spolehlivostí na vojenské úrovni, neboli military grade, nemusí nutně znamenat, že byl vyvinut pouze pro použití armádou nebo jinými vojenskými složkami. Spíše byly testovány podle vojenských norem na odolnost proti nečistotám a vodě, stejně jako na odolnost proti nárazům, pádům a extrémním teplotám. Notebooky určené pro vojenské použití jsou důkladněji testovány proti nepřebernému seznamu podmínek, zatímco komerčně dostupné notebooky s označením military grade jsou testovány pouze proti několika normám MIL-STD-810,“ vysvětluje Petr Zajíček, který pracuje u Dell Technologies jako Client Solution Field Product Manager.

Dell ve spolupráci s Tatra Trucks zkoušel notebooky v extrémních podmínkách

Notebooky Dell z řady Rugged přežily v kopřivnické továrně a polygonu vodní smršť valící se zpod kol projíždějící tatrovky, přilétající jiskry při práci s úhlovou bruskou i pád do bláta. Jak dále využít odolné notebooky v průmyslu i v extrémních podmínkách? To se můžete dozvědět na webináři, který připravily společnosti Dell Technologies a Tatra Trucks.

Webinář: Tatra a Dell Rugged vás dostanou dál

23. března 10:00

Registrovat se

Který odolný notebook je pro vás ten pravý?

Dell se snaží usnadnit výběr tím, že rozděluje zařízení na poloodolné a odolné. První splňují mnoho požadavků na každodenní odolnost, zatímco druhé poskytují další úrovně ochrany pro ty opravdu nejnáročnější podmínky. Všechny tyto systémy prošly testováním odolnosti podle vojenských norem (MIL-STD-810G nebo novějších norem MIL-STD-810H) a určitou úrovní ochrany proti vniknutí nečistot. Poloodolné notebooky mají obvykle stupeň krytí IP52 nebo IP53, zatímco u odolnějších modelů najdete stupeň krytí IP65, který označuje vyšší odolnost proti prachu a vodě.

Klepněte pro větší obrázekPro Dell Latitude Rugged nejsou problém tekutiny, prach ani přilétající jiskry.

Do továrny s Latitude Rugged 5430

Latitude Rugged 5430 má 14palcový nedotykový displej čitelný na slunci. Je dodáván s procesory Intel Core 11. generace non-vPro i5-1135G7, grafikou Iris Xe a nejaktuálnější verzí systému Windows 11 Pro. Nabízí jas 400 nitů, 100% pokrytí sRGB s ochranou proti odleskům a až 64 GB paměti DDR4 a 2 TB úložného prostoru. Samozřejmostí je možnost rychlého nabíjení díky funkci ExpressCharge.

Klepněte pro větší obrázek
Latitude Rugged 5430

Hasiči a zdravotníci se mohou spolehnout na tablet Latitude 7220 Rugged Extreme

Dell Latitude Rugged 7220 poskytuje záchranářům životně důležité služby. Zatímco se nemusí trápit s tím, že by neviděli na displej v přímém slunečním svitu (obrazovka má jas 1 000 nitů), tablet mohou ovládat pouhým dotykem i v prudkém dešti a v rukavicích.

Klepněte pro větší obrázek
Latitude Rugged 7220

V odolném 12palcovém tabletu Latitude Rugged 7220 najdete připojení Wi-Fi 802.11ax, které omezuje rušení a zvyšuje propustnost sítě pro rychlejší streamování videa a přenášení souborů. K tomu dobře poslouží Microsoft Teams a cloudové služby Office

365. Důležité je také zmínit infračervenou kameru a funkci Microsoft Hello. Ty zajišťují bezpečný přístup k zařízení pomocí rozpoznávání obličeje – vše zastřešené systémem Windows 11 nebo Windows 10.

„Tablet Latitude 7220 Rugged Extreme byl testovaný na pád z výšky 1,2 m a v teplotním rozsahu -28 °C až 62 °C. Pro maximální ochranu proti prachu má krytí IP-65. Odolnost na vojenské úrovni zajišťuje také s pomocí dvou baterií, které je možné vyměnit za provozu. K nasazení do vozidel lze nakonfigurovat porty RF Pass-through na současné připojení ke dvěma střešním anténám WWAN, WLAN nebo GPS s vysokým signálem,“ popisuje funkce tabletu Petr Zajíček.

Servisní oprava v terénu s Latitude Rugged 7330

S procesory Intel Core i7, 13palcovou dotykovou obrazovkou s jasem 1 400 nitů a se stupněm krytí IP-65, odolá i těm nejextrémnějším prostředím. Volitelná duální baterie vydrží až 25 hodin a nabijete ji na 35 % za pouhých 15 minut. Počítač je postaven na operačním systému Windows 11 Pro a je dodáván se softwarem Microsoft Office Professional 2019. Dell Latitude Rugged 7330 vám poslouží celý den a to i ve velmi drsném prostředí.

Klepněte pro větší obrázek
Latitude Rugged 7330
Další článek: SpaceX oslavuje 20 let videem s rekapitulací zásadních momentů. Podívejte se, jak se plnil sen Elona Muska

Témata článku: Reklama, Prezentace klientaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Oukitel WP20 Pro. Odolný telefon pro nenáročné překvapí nízkou cenou a čistým Androidem

Oukitel WP20 Pro. Odolný telefon pro nenáročné překvapí nízkou cenou a čistým Androidem

** Oukitel WP20 Pro je slušně vybavený odolný telefon pro nenáročné ** Ve výbavy zaujme velká baterie i režim pro focení pod vodou ** V telefonu běží čistý Android a nestojí mnoho

Martin Chroust
OukitelZvýšená odolnostVodotěsnost
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Recenze herních sluchátek JBL Quantum TWS. Špičkový zvuk výrobce v herním balení

Recenze herních sluchátek JBL Quantum TWS. Špičkový zvuk výrobce v herním balení

JBL nás potěšil nejnovějšími herními peckami Quantum TWS, které přináší známou kvalitu výrobce také do více herně zaměřené komunity. Povedlo se?

Michal Maliarov
SluchátkaRecenzeHardware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť