Soundtrack k Matrixu Reloaded zdarma a legálně

Nový včera spuštěný španělský server PureTunes prodává MP3 skladby a každý nový uživatel dostane zdarma kredit na stažení 25 skladeb. Škoda to nevyužít.
Soundtrack k Matrixu Reloaded zdarma a legálně
Provozovatelé serveru PureTunes jsou ze Španělska a jsou přesvědčeni o legálnosti svého počínání dle španělských zákonů, které údajně umožňují prodej skladeb bez souhlasu nahrávacích společností. PureTunes se totiž dohodl se španělskými organizacemi reprezentujícími zájmy umělců (obdoba našeho OSA) a nabízí za předplatné MP3 skladby včetně aktuálních hitovek (Třeba Madonna – American Life, Matrix Reloaded a další). Získané finance pak zpět odvádí těmto organizacím. MP3 skladby jsou prostě MP3 skladby, nemají žádnou ochranu proti kopírování vypalování a podobně. Skladby mají předvyplněné ID3 tagy a standardní jméno souboru je autor – album – skladba.mp3

Stahování si předplácíte ve formě kreditu, osm hodin je za 3,5 Euro, měsíc za 22 Euro. Není žádné omezení na počet skladeb, počítá se jen čas stahování.

V nabídce je zatím 3441 alb, ze kterých si můžete stahovat i jen jednotlivé skladby. Je tedy rozhodně z čeho vybírat (byť řada z nich je španělských domácích).

Klepněte pro větší obrázek

Ačkoli skladby nestahujete přímo z webu ale přes speciální program pro Windows, v podstatě se o web jedná (pro zobrazování použito je jádro z Mozilly).

Skladby se nestahují přímo z webu, ale pomocí klienta pro Windows, kterého si nainstalujete na počítači. V něm již podobně jako na webu procházíte jednotlivé nabídky, vybíráte skladby a stahujete skladby do počítače. Rychlost stahování je mimořádně rychlá, naše linka s hranicí okolo 200 kB/s byla využita na maximum. Není to tedy žádné zdlouhavé čekání jako na řadě výměnných sítí.

Při založení nového účtu dostanete na vyzkoušení kredit ke stažení 25 skladeb. Pokud jste nečestní a nesportovní, můžete zřejmě vytvářet více účtů a stahovat stále na nové účty, popravdě v tom případě ale běžte rovnou na nějakou výměnovku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Je to snadné. Zobrazíte si všechny skladby z Matrix Reloaded, kliknete na tu, co chcete stáhnout, a dalším kliknutím ji stáhnete. Rychlost je velmi příjemná.

Asi největší nevýhodou je nabídka skladeb pouze ve formátu 128 kb/s. Tato kvalita mnohým nestačí a pro skutečnou CD kvalitu je nutno použít lepší formáty. I tak ale jistě dokáže slušně splnit požadavky na poslechnutí písniček z alba, které vás podrobněji zajímá.

Klepněte pro větší obrázek

Skladby mají vyplněné ID3 tagy s informacemi.

Pochopitelně samotná funkčnost serveru je jen jednou stranou mince a upřímně tou ne až tak důležitou. Je totiž poměrně jisté, že RIAA a IFPI budou rozhodně cítit potřebu se k legálnosti tohoto serveru a například budou vysvětlovat organizacím, se kterými má PureTunes podepsané smlouvy, že roztrhání smluv nemusí být až tak špatný nápad. Každopádně PureTunes je server vytvořený se záměrem legálního počínání, opírá se o smlouvy s oficiálními organizacemi a nehraje si na nějakou anonymní warezáckou záležitost. Bude tedy jistě okolo něj ještě dostatečně žhavo.

Na druhou stranu si můžete dnes stáhnout třeba kompletní dvojalbum k filmu Matrix Reloaded zdarma a po rychlé lince se zárukou, že si nestáhnete nějaký podvrh. Na těch dvou albech je celkem méně než 25 skladeb, takže vám ještě zbude něco třeba na Madonnu. Pak si můžete třeba zaplatit jeden měsíc a stahovat do roztrhání připojení k internetu.

Diskuze (60) Další článek: Sony uvádí další verzi své populární „obojetné“ vypalovačky DVD

Témata článku: Windows, Matrix, IFPI, Alba, Madonna, Reload, Mat, Sound, Zdlouhavé čekání, Album


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 130

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 33

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

** V Česku najdete hromadu skvělých vývojářů ** Mnozí z nich přispívají do open-source ** Třeba v brněnském Red Hatu

Jakub Čížek | 51


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?