Soundtrack k Matrixu Reloaded zdarma a legálně

Nový včera spuštěný španělský server PureTunes prodává MP3 skladby a každý nový uživatel dostane zdarma kredit na stažení 25 skladeb. Škoda to nevyužít.
Soundtrack k Matrixu Reloaded zdarma a legálně
Provozovatelé serveru PureTunes jsou ze Španělska a jsou přesvědčeni o legálnosti svého počínání dle španělských zákonů, které údajně umožňují prodej skladeb bez souhlasu nahrávacích společností. PureTunes se totiž dohodl se španělskými organizacemi reprezentujícími zájmy umělců (obdoba našeho OSA) a nabízí za předplatné MP3 skladby včetně aktuálních hitovek (Třeba Madonna – American Life, Matrix Reloaded a další). Získané finance pak zpět odvádí těmto organizacím. MP3 skladby jsou prostě MP3 skladby, nemají žádnou ochranu proti kopírování vypalování a podobně. Skladby mají předvyplněné ID3 tagy a standardní jméno souboru je autor – album – skladba.mp3

Stahování si předplácíte ve formě kreditu, osm hodin je za 3,5 Euro, měsíc za 22 Euro. Není žádné omezení na počet skladeb, počítá se jen čas stahování.

V nabídce je zatím 3441 alb, ze kterých si můžete stahovat i jen jednotlivé skladby. Je tedy rozhodně z čeho vybírat (byť řada z nich je španělských domácích).

Klepněte pro větší obrázek

Ačkoli skladby nestahujete přímo z webu ale přes speciální program pro Windows, v podstatě se o web jedná (pro zobrazování použito je jádro z Mozilly).

Skladby se nestahují přímo z webu, ale pomocí klienta pro Windows, kterého si nainstalujete na počítači. V něm již podobně jako na webu procházíte jednotlivé nabídky, vybíráte skladby a stahujete skladby do počítače. Rychlost stahování je mimořádně rychlá, naše linka s hranicí okolo 200 kB/s byla využita na maximum. Není to tedy žádné zdlouhavé čekání jako na řadě výměnných sítí.

Při založení nového účtu dostanete na vyzkoušení kredit ke stažení 25 skladeb. Pokud jste nečestní a nesportovní, můžete zřejmě vytvářet více účtů a stahovat stále na nové účty, popravdě v tom případě ale běžte rovnou na nějakou výměnovku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Je to snadné. Zobrazíte si všechny skladby z Matrix Reloaded, kliknete na tu, co chcete stáhnout, a dalším kliknutím ji stáhnete. Rychlost je velmi příjemná.

Asi největší nevýhodou je nabídka skladeb pouze ve formátu 128 kb/s. Tato kvalita mnohým nestačí a pro skutečnou CD kvalitu je nutno použít lepší formáty. I tak ale jistě dokáže slušně splnit požadavky na poslechnutí písniček z alba, které vás podrobněji zajímá.

Klepněte pro větší obrázek

Skladby mají vyplněné ID3 tagy s informacemi.

Pochopitelně samotná funkčnost serveru je jen jednou stranou mince a upřímně tou ne až tak důležitou. Je totiž poměrně jisté, že RIAA a IFPI budou rozhodně cítit potřebu se k legálnosti tohoto serveru a například budou vysvětlovat organizacím, se kterými má PureTunes podepsané smlouvy, že roztrhání smluv nemusí být až tak špatný nápad. Každopádně PureTunes je server vytvořený se záměrem legálního počínání, opírá se o smlouvy s oficiálními organizacemi a nehraje si na nějakou anonymní warezáckou záležitost. Bude tedy jistě okolo něj ještě dostatečně žhavo.

Na druhou stranu si můžete dnes stáhnout třeba kompletní dvojalbum k filmu Matrix Reloaded zdarma a po rychlé lince se zárukou, že si nestáhnete nějaký podvrh. Na těch dvou albech je celkem méně než 25 skladeb, takže vám ještě zbude něco třeba na Madonnu. Pak si můžete třeba zaplatit jeden měsíc a stahovat do roztrhání připojení k internetu.

Diskuze (60) Další článek: Sony uvádí další verzi své populární „obojetné“ vypalovačky DVD

Témata článku: Windows, Matrix, Madonna, IFPI, Mat, Alba, Sound, Zdlouhavé čekání, Album, Reload


Určitě si přečtěte

Co je srdce nového iPhonu? Apple A12 Bionic, první 7nm čip nabitý výkonem

Co je srdce nového iPhonu? Apple A12 Bionic, první 7nm čip nabitý výkonem

** Apple v nových iPhonech používá nový vlastní čip A12 Bionic ** Jde o první 7nm čip na světě ** Kromě vyššího klasického výkonu dostala neuronová část masivní navýšení rychlosti zpracování umělé inteligence

Karel Javůrek | 38

Xiaomi Yeelight: Wi-Fi LED žárovka za pár stovek, kterou můžete ovládat i hlasem

Xiaomi Yeelight: Wi-Fi LED žárovka za pár stovek, kterou můžete ovládat i hlasem

** Na eBayi aspol. ji koupíte za čtyři stovky ** Má Wi-Fi a povedenou appku ** Spojíte ji s Googlem, Amazonem, IFTTT i vlastním systémem

Jakub Čížek | 42

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Odposlouchávali jsme děravou domácnost: Katka z Brightonu právě sedí doma, zatímco její manžel hraje asi golf

Odposlouchávali jsme děravou domácnost: Katka z Brightonu právě sedí doma, zatímco její manžel hraje asi golf

** Na internetu jsou tisíce nezabezpečených chytrých domácností ** Podívali jsme se na jednu z britského Brightonu ** Útočník sestaví kompletní socioekonomický profil rodiny

Jakub Čížek | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání