Technologie | Soudy

Soudy v Los Angeles nestíhají řešit případy držení marihuany. Pomůže jim algoritmus

K technologiím se museli s prosbou o pomoc obrátit kalifornští prokurátoři, kteří přezkoumávají tisíce případů lidí souzených na nelegální držení marihuany. Jelikož stát užívání látky legalizoval, jejich případy jsou nově analyzovány a záznamy vymazávány z trestního rejstříku. Je jich ale tolik, že to prokurátoři nestíhají, informuje agentura AP.

Celkem musí prokurátoři přezkoumat přes 55 tisíc případů lidí, kteří byli v minulosti perzekuování za držení marihuany, která je nyní legální. Množství je ohromné, soudy proto požádaly o pomoc neziskovou technologickou společnost Code for America, která připraví algoritmus, který přezkoumávání zautomatizuje.

Každý případ musí být zanalyzován proto, že ne všem lidem se jejich tresty spojené s marihuanou prominou. Půjde hlavě o menší provinění, držení a prodej malého množství látky a podobně. Kaliforňané si možnost „vyhladit“ staré trestné činy spojené s marihuanou odhlasovali v roce 2016 společně s její legalizací.

Nový algoritmus by měl pomoci vymazat záznamy až 4000 lidem. Měl by je navíc umět sám shromáždit z policejních záznamů, doteď se museli lidé sami hlásit, pokud měli zájem o přezkoumání svého případu.

Systém již funguje v San Franciscu. Zde se Code for America ve spolupráci s místním prokurátorem Georgem Gasconem vytvořila algoritmus nazvaný Clear My Record, který pomohl snížit staré tresty nebo vymazat trestní záznamy v 9 300 případech, které se udály do roku 1975. „Clear my Record změnil rychlost justice a má potenciál zasadit se o změnu po celém státu,“ věří Jennifer Pahlková, výkonná ředitelka Code for America.

Diskuze (13) Další článek: Google o bezpečnosti Androidu: Stažení škodlivých aplikací vzrostlo, ale není to tragédie

Témata článku: Technologie, Budoucnost, USA, Soudy, Kaliforňan, Případ lidí, Record, Záznam, Los Angeles, Marihuana, Prokurátor, Algoritmus, San Francisco, Držení, Mar


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 87

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 229

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 123


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11