Technologie | Soudy

Soudy v Los Angeles nestíhají řešit případy držení marihuany. Pomůže jim algoritmus

K technologiím se museli s prosbou o pomoc obrátit kalifornští prokurátoři, kteří přezkoumávají tisíce případů lidí souzených na nelegální držení marihuany. Jelikož stát užívání látky legalizoval, jejich případy jsou nově analyzovány a záznamy vymazávány z trestního rejstříku. Je jich ale tolik, že to prokurátoři nestíhají, informuje agentura AP.

Celkem musí prokurátoři přezkoumat přes 55 tisíc případů lidí, kteří byli v minulosti perzekuování za držení marihuany, která je nyní legální. Množství je ohromné, soudy proto požádaly o pomoc neziskovou technologickou společnost Code for America, která připraví algoritmus, který přezkoumávání zautomatizuje.

Každý případ musí být zanalyzován proto, že ne všem lidem se jejich tresty spojené s marihuanou prominou. Půjde hlavě o menší provinění, držení a prodej malého množství látky a podobně. Kaliforňané si možnost „vyhladit“ staré trestné činy spojené s marihuanou odhlasovali v roce 2016 společně s její legalizací.

Nový algoritmus by měl pomoci vymazat záznamy až 4000 lidem. Měl by je navíc umět sám shromáždit z policejních záznamů, doteď se museli lidé sami hlásit, pokud měli zájem o přezkoumání svého případu.

Systém již funguje v San Franciscu. Zde se Code for America ve spolupráci s místním prokurátorem Georgem Gasconem vytvořila algoritmus nazvaný Clear My Record, který pomohl snížit staré tresty nebo vymazat trestní záznamy v 9 300 případech, které se udály do roku 1975. „Clear my Record změnil rychlost justice a má potenciál zasadit se o změnu po celém státu,“ věří Jennifer Pahlková, výkonná ředitelka Code for America.

Diskuze (13) Další článek: Google o bezpečnosti Androidu: Stažení škodlivých aplikací vzrostlo, ale není to tragédie

Témata článku: Technologie, Budoucnost, USA, Soudy, Kaliforňan, Algoritmus, Marihuana, San Francisco, Záznam, Případ lidí, Prokurátor, Držení, Record, Los Angeles


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu