Soud s Microsoftem: už nuda, nebo klid před bouří?

Třetí týden se jen zkoumala a křížově vyslýchala firma Apple tak dlouho, že to už zavánělo zdržováním procesu. Ale proč ne, když někdo hovoří o softwarových sabotážích?
Třetí týden soudního procesu s firmou Microsoft se odehrával ve zkoumání nároků firmy Apple a nic zvláštního nepřinesl. Svá stanoviska přinesl šéfinženýr firmy už minulý pátek, a celý týden probíhal v poměrně nezajímavém a nepřínosném zkoumání. Vyšetřující soudce už poměrně hlasitě vyjádřil pocity, že právníci Microsoftu soudní proces zdržují a právní tým firmy pokáral.

Zástupci firmy Apple se snažili vykreslit firmu jako "softwarového sabotéra", jako vývojáře, který strká do svých programů "háčky" poškozující programy od firem jiných - a podobně se vyjádřily, resp. zřejmě teprve v procesu vyjádří firmy další. Nic z toho zřejmě nebude možné přímo dokázat - k tomu by musel svědčit programátor Microsoftu, že toto tvořil a na přímý příkaz svých nadřízených, a to je vysoce nepravděpodobné. Nicméně, stejně jako u jiných činů může soudce uvěřit deseti nepřímým důkazům stejně jako jednomu přímému.

Proces pokračuje příští týden, ale řada svědků se příliš netenčí; za obě strany jich má před stolici předstoupit bezmála ještě dvacet, takže to vypadá, že se bude jednat až do vánoc. Doufejme aspoň, že tento týden byl klidem před bouří a že se v následujících jednáních zase setkáme s překvapivými dokumenty a svědectvími.

Váš názor Další článek: Kamenná softwarová firma otevírá brány 3D světa

Témata článku: Microsoft, Apple, Soudy, Třetí strana, Klid, Nepřímý důkaz, Přímý příkaz, Soud, Nuda, Třetí týden


Určitě si přečtěte

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

WALL-E vyfotil Zemi ze vzdálenosti 1 milionů km

** Malá sonda s přezdívkou WALL-E pořídila fotografii Země a Měsíce ze vzdálenosti 1 milionů km ** CubeSat letí se sondou InSight k Marsu ** InSight přistane na Marsu 26. listopadu

Petr Kubala | 4

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne

** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Karel Kilián | 30

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?