Microsoft | Hry | Streamované hraní

Součástí superpředplatného Xbox Game Pass Ultimate bude i streamování přes xCloud

Budoucnost hraní není jedna konkrétní konzole, je to uživatel samotný. Šéf xboxové divize Phil Spencer na firemním blogu popisuje, jak centrem nové generace bude hráč. Ten může mít PC, Xbox One, Xbox Series X, ale třeba také mobily a tablet. Je jedno, na čem bude hrát, pořád bude členem rodiny Xbox.

Spojovacím prvkem mají být dvě služby Xbox Game Pass a xCloud. Game Pass slouží jako předplácená půjčovna videoher, xCloud zajistí streamování oněch her na dálku. Doposud xCloud běží v bezplatné betaverzi, ale Microsoft již pro něj našel vhodný obchodní model. Ten, který všichni očekávali.

Streamování přes xCloud bude od září součástí nejvyššího tarifu Xbox Game Pass Ultimate. V jednom balíku za 339 Kč měsíčně tak budou Game Pass pro Xbox i PC, členství Xbox Live Gold a další výhody v podobě slevy a dárků. xCloud je momentálně dostupný v 15 zemích světa (v ČR ani SR nikoliv) a firma bohužel neupřesnila, kdy službu rozšíří dál. Před vydáním nových Xboxů se ale jistě dozvíme víc.

Ideální scénář těchto propojených služeb je pak takový, že jednu hru, která bude dostupná v Game Passu a bude podporovat Smart Delivery i Play Anywhere, půjde hrát na libovolné platformě a všude se bude synchronizovat herní postup a achievementy. Hru rozjede na základním Xboxu One, v hezčí grafice byste mohli pokračovat na Series X, případně na PC. A když budeme mimo dosah velkých obrazovek, hru si s sebou vezme na mobilu.

Srovnání herních předplatných Microsoftu
  Game Pass (PC) Game Pass (konzole) Game Pass Ultimate Xbox Live Gold
cena 259 Kč (zatím 119 Kč) 259 Kč 339 Kč 149 Kč
podpora platforem PC Xbox One, Xbox Series X PC, Xbox One, Xbox Series X, Android, iOS Xbox One, Xbox Series X
neomezený přístup k 100+ hrám ano ano ano ne
hry Microsoftu dostupné v den vydání ano ano ano ne
online multiplayer ano ne ano ne
slevy na nákup her ano ano ano ano
každý měsíc hra zdarma ne ne ano ano
streamování přes xCloud ne ne ano ne
Diskuze (2) Další článek: Dnes je světový den emoji 🎉🥳👯‍♂️👯‍♀️ Podívejte se, co je nového a co se chystá v Androidu a iOS

Témata článku: Microsoft, Android, Hry, Xbox, Xbox One, Xbox Series X, Streamované hraní, xCloud, Project xCloud, SUP, Xbox Game Pass, Phil Spencer, Live Gold, Bude, Game Pass, Česká republika, Streamování, Stream On, Play Anywhere, Xbox Live Gold, Xbox Game Pass Ultimate, Telefony s Androidem na Heureka.cz