Součásti Mechanical Portalu přes Internet

Autodesk Mechanical Portal nabízí dostupnost součástí po Internetu. Kdo má připojení k Internetu, nejlépe pevnou linkou, ten získává nemalou hodnotu software navíc již dnes.
Z dialogu Správce databáze je možné se připojit ke službě Autodesk Mechanical Portal – obsáhlé databázi normalizovaných i nenormalizovaných, uživatelských i firemních součástí. V této chvíli (srpen 2000) je k dispozici šest základních skupin: PowerParts, PartSpec, PlantSpec, CADBlocks, Samples Database a Customer Parts. První dvě z nich jsou přístupné i přes internetový prohlížeč na adresách www.powerparts.de nebo www.partspec.de . Obě vás přesměrují na stránku www.web2cad.de . Odtud si můžete vkládat součásti přímo do výkresu nebo stáhnout knihovnu příslušného výrobce. Máte na výběr z 66 (nejen) strojírenských výrobců. Stránky jsou dostupné v němčině, angličtině, francouzštině a italštině. Součásti jsou dostupné nejen ve 2D, ale celá řada už i jako 3D modely, ať už jako DWG, ACIS, STEP nebo Parasolid. Po zkopírování knihovny na disk ji pomocí Správce databáze Vario začleníte do Databáze součástí. Pěkný popis (v angličtině) s názornými ukázkami naleznete také na adrese www.acadm.com . Pro výrobce je zde uveden kontakt, pokud by chtěli svoje knihovnu vlastních výrobků zveřejnit pomocí této služby.

CADBlocks, Samples Database a Customer Parts vám umožní přístup k blokům, příkladům databází a uživatelských součásti, které můžete ihned vkládat do výkresu.

Důležité upozornění – uvedené funkce jsou dostupné pouze nainstalovaným modulem PowerPack.

Váš názor Další článek: StarOffice si prorazila cestu i k významným assemblerům pécéček

Témata článku: Software, Internet, Step, Součást, Powerpack, Parts, Důležitá součást, Vario

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů