reseni je jednoduche, vsem provedeme lobotomii
Může za to nejpřirozenější lidská vlastnost ZÁVIST a internet. Jak je asi naštvaný černoch někde v Mozambiku, když ve své chýši z bláta a slámy sleduje na svém iPhonu, jak si žije smetánka v LA.
A divíte se, když prezident je Trumpeta, Tuzeman, Kimčong
Na prezidentech často ani tak nezáleží.
A koho by sis tak představoval, trumpeto? 😀
A k tomu Tutom a jste čtyři do mariáše.
taky se divim proc ti americani nevoli radsi nekoho kdo diky eko-propagande vyzene ceny 10x nahoru, kdo tim zaroven posle vsechnu vyrobu do zahranici, nekoho kdo privede do zeme miliony migrantu kteri dostanou za nic nedelani daleko vic penez nez kdyz by museli pracovat ve svych zemich.Opravdu to nechapu proc voli Trumpa
Fakt "reprezentativní vzorek hodnotí své chování jinak, než jiný vzorek v jiném časovém období." Vyvozovat z toho závěry, že lidé mají vskutku jiné nálady a ne jen jiné pohledy na vlastní chování chce vskutku pořádný kus odvahy a řádku vycucaných prstů.
Asi tak, být třeba po 2. světové válce, tak jsem taky šťastnej. A ne kvůli tomu, že mám suchej chleba a vodu ze studny, ale že jsem neumřel 🙂
Jednou větou řečeno. Když se lidi mají dobře, mají roupy.
Stačí aby se lidi odtrhli od "sociálních" sítí a začali se věnovat životu
Nesmysl. Co to znamená "věnovat se životu"?
Víno, ženy a zpěv.
V našem totalitním kapitalismu zcela normální stav ... 😝
A večer nám zahraje zborcené harfy tón.
p.s. Tím netvrdím, že daný pojem jinde neexistuje (př. Čína), ale jen že v lokálních podmínkách je to úsměvné.
Kapitalismus z principu nikdy nemůže být totalitní. Kapitalismus není politické zřízení, ale stav společnosti.
Tak to je např. na MM vidět denně. Neustále si tu většina lidí stěžuje, na něco či někoho nadává, něco či někoho pomlouvá.Pozitivně naladění lidé jsou zde spíše nenaviděni a dehonestováni.
Ano nebo když zde někomu v diskuzi pomůžete a tazatel poděkuje tak vám příspevek smáznou.Zvlaštní doba.
Když je někdo pozitivně naladěný, tak to neznamená, že se mu ostatní nebudou smát, když je to technický analfabet a mele kraviny, že? 😀
Stačí se podívat, kolik toho máme společného s Římskou říší před zánikem.
Taky měli v čele státu pedofily?
Máš něco společného s pedofily?
Stále rostoucí lidská populace, neustávající drancování životního prostředí, vymírající živočišné a rostlinné druhy, klesající kvalita potravim, globální oteplování, klesající počty zdrojů kvalitní pitné vody, vzduch plný škodlivin, znečištěné oceány, mizení kvalitní zemědělské půdy, mizení lesů a pralesů, rozšiřování pouští. A do toho politici hádající se o pitomosti. Moc důvodů k optimismu není ... :-/
Ale je, pokles válečných konfliktů na historické minimum, maximální doba dožití, maximální blahobyt, minimum život ohrožujících onemocnění... Máme se lépe než se kdy měli naši předci.
To jsou ale všechno věci které mají společný důsledek - další růst lidské populace. Pro planetu opět špatně, bohužel. Ano, takto již situace vygradovala. Jsme škůdci této planety, která není naše, ač my si to myslíme. Otevřu dnes ráno internet a čtu - "V loňském roce zmizelo ze zemského povrchu na 12 milionů hektarů (120 000 km čtverečních) lesa v tropických oblastech. Podle stanice BBC to odpovídá úbytku o rozloze asi 30 fotbalových hřišť za minutu."Možná jsem divnej, ale mně fakt není jedno v čem budou žít naše děti, vnuci, pravnuci ...
Bylo by příliš optimistické tvrdit, že škůdci si postupně sami vytvoří takové prostředí, ve kterém jejich potomci nepřežijí nebo nebudou mít další potomky a proto vyhynou a přestanou tak škodit této planetě? Nebo se jedná spíš o pesimismus, protože se i ti potomci změněnému prostředí zase přizpůsobí a přežijí a možná dokonce nebudou obviňovat sami sebe ze svého "přirozeného" chování vůči této planetě?
" ... pokles válečných konfliktů na historické minimum ..." nesouhlasím.Viz zde: List of ongoing armed conflictshttps://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ongoing_arme... ... Zdá se vám těch válek a mrtvých málo?A maximální blahobyt - jak pro koho:https://www.oxfam.org/en/emergencies...
Pokud někdo nezastaví tohle, tak je smutek na místě http://fluechtling.net/Islam/islamic-memeplex.html...
Brilantní. Škoda, že ti co dali mínus, se nepokusili doložit svůj názor nějakými argumenty.
Jo, chybí nám války, hladomory, a mory z minulosti, lidé si zvykli mít se dobře a neváží si toho, jak se mají. Navíc mají čas řešit blbosti, kolik umřelo tučňáků na druhé straně planety.
Názor byl 1× upraven, naposled 29. 4. 2019 22:50
Něco na tom bude, Severokorejci hladomory a koncentráky mají, žijí v podstatě ve válečném stavu, a jsou mnohem šťastnější.
https://cs.wikipedia.org/wiki/H%C3%A9donick%C3%A1_... ...
Byl ses jich zeptat?
Ale ono to tak opravdu funguje. Nejmene depresi je v lagrech, kde je rad, jednoduchost a jistota (vcetne te, ze to nikdo neprezije!!!). MP
Jo to se bez zeptat tech co jsou zavreni treba na samotce jestli netrpi depresema ;) Tam je jednoduchosti a jistoty az az.
Nejsou. Zato ví, jak mají správně odpovídat. 😀
Já bych to upřesnil. Lidé potřebují více utrpení a bolesti. Jen tak si uvědomí bohatství, jedinečnost a krásu života. Budou se pak radovat z každé maličkosti všedního dne a také ze svých blízkých a kamarádů. ☺
Názor byl 2× upraven, naposled 29. 4. 2019 16:28
Thanosi, si to ty?
Nemusí to jít až tak daleko ale trochu nedostatku pro osvěžení přesycenosti by jistě neškodilo.
Je to tak. Mám radost pokaždé, když si uvědomím, že jsem byl ušetřen sledování zpráv na TV Nova. Normální zprávy vám, prostě řeknou co se děje. TV Nova vám i vsugeruje, jak se u toho máte cítit 😀 😀
Od té doby, co producent zpráv z novy přeběhl na ČT to bohužel neplatí jen pro TV *ovna. Zprávy by měli říkat co se stalo, ale ty paskvily v TV říkají co si reportéři myslí, že se stalo a jaký na to mají názor.
Hodnotit na základě zpravodajství celou televizi je trochu blbé
Aleee. To je trochu prehnane. Formuloval bych to tak, ze by mel byt specialni letni tabor (pod prisnym dohledem), kde by i deti mohly poznat vsechno. Dneska jsou lidi zvykly, mami, potrebuji to, to, to a maminka se postara nebo nekdo. A proste ten clovek nema potrebu vynakladat usili, aby sam vymyslel reseni sveho problemu. Cili by zazili treba rezim o chlebu, vode, posteli. Proste jen to nejnutnejsi. A pro rozptyleni bych jim dal par obycejnych hracek, jako balony, kola, papir, tuzky, figurky, hraci kostky, karty... Jestli si nakresli behem tech 14 dni clovece nezlob se a budou ho hrat, je jejich problem. Mozna bych jim dal nastenku se seznamem tipu, co se jak da pouzit. Aby se tam nevymlatili na skejtu bez chranitek a tak. A nechal bych je jen pod dozorem, aby si treba vzajemne neublizovali. A at se sami postaraji o zabavu. :)Podobne dospelaky. Ti maji podobne navyky. Treba u sebe to pozoruji. Ale treba u zen, casto. Jenom nadiktuji a tim je pro ne problem vyresen. Jestli je reseni snadne nebo zavisi na fure dalsich veci, sehnat spravny material, najit si cas, spravne dusevni rozpolozeni... Nezajem :) Ale, jak rikam, u sebe to taky pozoruji a snazim se to omezit, zadat fakt jen o to nejnutnejsi.
takový dvouletý tábor jsem zažil, říkalo se mu vojna, ale dobrovolně by tam nikdo nešel :)
Našli se i takoví, kteří tam šli dobrovolně a třeba i na déle. Říkalo se jim lampasáci. 😉
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.