Soubory: Wallpaper Sequencer – rozhýbejte svoji plochu

Freeware opět vítězí. Dnes budou k mání čtyři, zbytek připadá na shareware. Budeme ladit grafické karty ATI, vypalovat, stahovat, klonovat. Nezapomněli jsme ani na nový DivX. A na závěr si představíme jeden emailový klient a jednu vychytávku pro plochu Windows.

Tentokráte se nám nové softíky hezky seřadily. Nejen podle abecedy, jak tomu obvykle bývá, ale také podle toho, jestli jsou free nebo trial. Čtveřici freeware zahajují nové ATI Tray Tools 1.0.0.345, utilita určená k monitoringu různých funkcí přímo na tray liště. Nabízí jednoduchý a hlavně rychlý přístup k nastavení Direct3D a OpenGL, obnovovací frekvence a dalších parametrů.

Druhým z volně dostupných prográmků je DeepBurner 1.1.1.128. DeepBurner je zálohovací software pro CD a DVD. Lze s ním vypálit bootovací CD, audio CD nebo datové CD i DVD. Obsahuje přehledné a rychlé ovládací rozhraní s funkcí drag-and-drop pro rychlý a uživatelsky příjemný způsob zálohy.

Po delším čase spatřil světlo světa také free soft určený ke stahování. Download Express 1.6.267 je klasický program sloužící k rychlému a přehlednému stažení souborů z internetu. Soubory jsou jako u většiny podobných programů stahované po částech a ve výsledku skládány do jednoho souboru, čímž se až několikanásobně zvyšuje rychlost downloadu. Mezi samozřejmosti patří funkce obnovení, časové naplánování, ukládání do tématických složek a jiné.

Posledním z free čtyřky je zbrusu nový DivX 5.2, kodek s jehož pomocí můžete přehrávat video soubory ve formátu DivX. Balení obsahuje kodek, jednoduchý přehrávač a dokumentaci. DivX se sice pohybuje někde na hranici mezi programy a ovladači, přesto si své místo v našem výběru určitě zaslouží.

A teď k méně populární kategorii shareware. Zlí jazykové už považovali CloneCD za mrtvý software, naproti všem skeptickým prognózám jsme se ale dočkali nové verze CloneCD 4.3.3.1. Známý program slouží k vytváření přesných CD kopií. Zapisuje v tzv. RAW módu dovolující řízení součtů dat, která jsou poté zapisovaná. Proto CloneCD dokáže vytvořit přesné „1:1 kopie“ CD. Protože jde o speciální operaci, CloneCD vyžaduje vypalovačku, která je schopná zapisovat v tomto režimu. Dnes již však většina zapisovacích mechanik tuto vlastnost podporuje.

Už dlouho jsme se v našich výběrech nepodívali na emailové klienty. The Bat! 2.12 proto přišel právě včas. Není sice zdarma, patři však mezi nejmenší a nejkvalitnější emailové klienty. Usnadní práci každému, kdo nemá rád viry, proti kterým se umí zdatně bránit. Nabízí jednoduché uživatelské prostředí, má více funkcí než Outlook a ve srovnání s Outlookem je také podstatně rychlejší. Zastánci freeware pak mohou sáhnout po Thunderbirdu.

A nakonec malá vychytávka pro Windows. Wallpaper Sequencer 3.56 je program, se kterým si můžete libovolně nastavit a naprogramovat sekvence vašich oblíbených tapet na plochu. Jednotlivé obrázky se jednoduše vkládají do přehledného seznamu a časovým rozvrhem lze nastavit jednotlivé změny. Pokud tedy máte ještě pár nevyužitých mega RAM při chodu Windows, pak neváhejte. Za týden opět u výběru softwarových novinek načtenou.

Všechny soubory lze stáhnout z našeho archivu.

Článek vznikl ve spolupráci se serverem Pegasoft.cz.

Diskuze (10) Další článek: Buďte chytřejší než prodavač - tipy a triky při kupování počítačů

Témata článku: Soubor, Download, Nejmenší plocha, Wall, Nový Outlook, Stahovaný soubor, Wallpaper, Rychlá záloha


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 30

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně