Soubory: Stáhněte si nové ICQ, 602PC nebo CZDC++!

Dnes zde nenajdete žádnou shareware verzi! Popovídáte si přes ICQ 4 Lite, nahrajete si offline TV věstník 365dní, budete přehrávat multimédia se Zoom Playerem, psát dokumenty v 602PC SUITE, stahovat přes nové CZDC++, hrát hry z Amigy na WinUAE a pouštět multimediální soubory Matroska!

ICQ 4 Lite with Xtraz v4.14

Související odkazy

Slovník
Amiga
banner
boot
DivX
DVD
emulátor
export
feature
chat
lite
offline
PDF
zoom

Kdo by neznal komunikační síť ICQ? Programátoři z ICQ Inc. se však evidentně soustředí pouze na nejpoužívanější „light“ verzi ICQ 4 Lite (a opomíjejí verzi Pro), která si od svého poměrně nedávného uvedení našla řadu odpůrců, ale i příznivců. Barevné ikony, příjemný vzhled, obrázky ostatních uživatelů, ICQ Video Chat a spousta „Xtraz“, ale také reklamní bannery, poměrně velké zatížení paměti a pomalý chod na starších počítačích. Pokud ale tuto bezplatnou light variantu používáte, není důvod si nenainstalovat novou verzi ICQ Lite v4.14, ve které je mimo jiné opravena chyba, kdy někdo cizí mohl bez vašeho vědomí vystopovat vaší IP adresu.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: www.icq.com
Velikost: 2,99 MB
Systém: 98/2000/XP
Cena: zdarma

365dní v2.0.51

Kdysi byl tento software známý jako TVProgram, ovšem poté, co jeho majitel začal všechny své aktivity soustředit na doménu 365dni.cz (a SMS.cz), logicky došlo i ke změně názvu tohoto výborného offline klienta. O co jde? Při připojení k internetu program automaticky na pozadí načítá aktuální televizní a rozhlasový program vybraných stanic (na několik týdnů dopředu) a vy si pak např. můžete nastavit upozorňování na pořady, které byste nechtěli minout, nebo offline prohlížet TV program. Nová verze je sice o něco větší bumbrlíček, ale rádia zajisté přijdou vhod, i když 27 MB RAM, které 365dní v2.0.51 (zatím stále jako testovací verze) „sežere“, také není málo. Pro nastavení stanic do vašeho prohlížeče je nutné zdarma se zaregistrovat na serveru SMS.cz, který je spravován stejným majitelem.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: 365dni.sms.cz/index.php?typ=program
Velikost: 8,68 MB
Systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena: zdarma

Zoom Player v4.10 beta 1

Pokud jste si oblíbili multimediální přehrávač Zoom Player, máte jej zde ve své nové verzi Standard v4.10 beta 1. Tato jednodušší varianta sice nezahrnuje některé placené „features“ (např. přehrávání DVD), nicméně ani zde neztrácí na konkurenci, jelikož má spoustu velmi užitečných funkcí včetně přibližování videa a úprava jeho výšky či šířky při přehrávání. Nechybí ani podpora méně tradičních formátů, příjemné uživatelské rozhraní, podpora dálkového ovládání přes program Girder a desítky dalších voleb. Pokud si chcete vyzkoušet verzi Pro, navštivte domovskou stránku programu, kde je ke stažení zkušební verze. Náš dnešní soubor ve verzi Standard je ovšem pro nekomerční používání zcela zdarma.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: www.inmatrix.com/zplayer
Velikost: 989 kB
Systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena: zdarma

602PC SUITE v4.1.04.0909

Minule jsme tady měli OOo.org, nyní je zde další kancelářský balíček zdarma. Software602 je jistě známá česká vývojářská firma, a její produkt 602PC SUITE, kompatibilní s MS Office, není nutné dvakrát představovat. V nové verzi 602PC SUITE v4.1.04.0909 ze začátku září (kompletní přehled změn ZDE) opět naleznete textový editor 602Text, tabulkový procesor 602Tab, editor fotografií 602Photo, album na dokumenty a fotografie 602Album a české předčítání textu Text2speech, a to pokud si do 30 dnů balíček zdarma zaregistrujete. Pokud chcete využít další funkce, např. kontrolu pravopisu, export do PDF, synonyma, překladové slovníky apod., budete již muset zaplatit za placenou verzi. Již zmíněný základ je ovšem bezplatný.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: www.602.cz/produkty/602pc_suite/index.htm
Velikost: 38,15 MB
Systém: 98/2000/XP
Cena: zdarma nebo 1498 Kč (placená verze)

CZDC++ v0.4033 [B]

Je zde nová verze Direct Connect klienta z české produkce – CZDC++ v0.4033 [B]. Opět byly přidány nově užitečné funkce a opraveny známé chyby ze starých verzí, a proto jen stačí rozbalit soubor z našeho archívu a spustit jej. Pokud máte starší verzi CZDC++ než 0.4033 [A], musíte dokončit veškerá stahování z předchozí verze, jelikož všechna nastavení budou nenávratně změněna!

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: czdcplusplus.no-ip.org
Velikost: 721 kB
Systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena: zdarma

WinUAE v0.9.91

Máte ještě doma starou dobrou Amigu a nostalgicky se slzou v oku vzpomínáte na „zlaté“ časy? Není důvod, je tady emulátor Amigy pro Windows s názvem WinUAE v0.9.91. Nové vydání již má za sebou všechny neduhy ranné verze, a lze jej tak používat stabilně a bez problémů. Stačí, když na internetu vyhledáte amigácké programy či hry, a především si ze svých starých disket nahrajete „bootovací“ KickStart (ten je dosud chráněn autorským právem a na internetu je téměř k nesehnání), a můžete „pařit“ hry The Settlers, Super Frog, Turrican, Dizzy nebo třeba Cannon Fodder v úplně stejné kvalitě jako kdysi na Amize.

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: www.winuae.net
Velikost: 1,15 MB
Systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena: zdarma

Matroska Pack Full v1.0.3

Minule jsme tady měli CodecPack, ovšem na internetu se pomalu, ale rychle začíná rozšiřovat formát souborů Matroska (.MKV nebo .MKA). Pro jejich přehrávání je nutné mít nainstalován Matroska Pack Full v1.0.3, který v sobě kromě podpory MKV/MKA zahrnuje také DivX, XviD, Windows Media Video 7/8, OGG, AC3 nebo titulkový VobSub (pozor – balíček vaše původní nastavení přepíše!).

> stažení souboru z našeho archívu <
Domovská stránka: www.matroska.org
Velikost: 3,26 MB
Systém: 95/98/NT/2000/XP
Cena: zdarma

Všechny soubory lze stáhnout z našeho archívu.

Diskuze (44) Další článek: Microsoft: Mühlfeit pouze nabídl spolupráci premiérovi ČR

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Soubor, Známý systém, Velké zatížení, Cannon, Offline, Stažený soubor, The Settlers, Příjemná cena, Bezplatná varianta, ICQ, Vývojářská firma, Archiv, Boot, Starý systém, Video Editor, DVD Player, Video Chat, Staré video, Stažené video, Starý disk, Stará verze, Settlers


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky